FutbolSpor

Arda, Galatasaray’da denenmeye gittiKüçük Kaymaklı alt yapısında yetişen özel yeteneklerden biri olan genç golcü Arda Kortay, Galatasaray U19 takımında denenmek üzere dün arkadaşları tarafından İstanbul’a uğurlandı.

Okan KARADEMİR

Ülkemiz futbolunda yetişen özel yeteneklerden biri olan Arda Kortay, Galatasaray U19 takımında denenmek üzere dün İstanbul’a gitti.

Yenicami alt yapısında yetişerek Galatasaray’a transfer olan ve sarı kırmızılı forma ile TFF U21 Ligi’nde ilk 2 haftada bir de gole imza atan Ahmet Sivri’nin ardından ülkemizin genç yetenekleri bir bir İstanbul yolunu tutmaya başladı.

Küçük Kaymaklı alt yapısında yıldızını parlatan ve 2 sezon önce A2 liginde gol krallığı sevinci de yaşayan Arda Kortay, Galatasaray U19 takımında denenecek. Liseyi bu yıl bitiren Arda, Küçük Kaymaklı A takımı ile yeni sezon hazırlıklarına da katılmıştı. Dün Ercan Havaalanında arkadaşları tarafından uğurlanan Arda, üniversitesi eğitimini İngiltere’de yapmayı planlarken Galatasaray’da beğenilmesi durumunda nasıl bir karar vereceği de merakla bekleniyor.
Başa dön tuşu