Arazi, araç ve ağıl yangını - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 21, 2024
KıbrısManşet

Arazi, araç ve ağıl yangını

Arazi, araç ve ağıl yangını

 Gemikonağı’nda tedbirsizlik ve ihmalkarlık sonucu çıkan yangında, yarım dönümlük alan içerisindeki kuru otlar yandı. Yangınla ilgili bir kişi aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün saat 16.00 sıralarında, Gemikonağı’nda bir şahsa ait arazi içerisinde, M.C.O.’nun (E-28) gerekli önleyici tedbirleri almadan kaynak makinesi ile demir kaynakladığı sırada, makineden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu bir yangın çıktı. İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında, yarım dönümlük alan içerisindeki kuru otlar yanarken, M.C.O. aleyhinde yasal işlem başlatıldı.


-Ağılda yangın

Tepebaşı’nda Ağıllar bölgesinde bir ağılda, dün saat 17.30 sıralarında yangın çıktı.  Ağıl içerisinde bulunan güneş panellerini besleyen akülerin ısınıp kısa devre yapması sonucu çıktığı belirtilen yangın, ağıl sahibi tarafından söndürüldü. Yangında, 6 adet jel akü ve 2 metre uzunluğundaki muhtelif elektrik kabloları yandı.

-Araç yangını…

Girne’de dün 15.30 sıralarında, seyir halindeki bir araç, muhtemelen şarj dinamosunun ısınıp kısa devre yapması sonucu yandı. İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen ve Efe Türker Var’ın (E-22) kullanımında olduğu belirtilen KP 775 plakalı aracın makine kısmındaki şarj dinamosu, elektrik aksamları ve plastik bölümleri zarar gördü.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar