Arasta ve Büyük Han’da bahar keyfi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Kasım 29, 2022
KıbrısManşet

Arasta ve Büyük Han’da bahar keyfi

Büyük Han

Lefkoşa’nın Arasta çarşısı ile tarihi Büyük Han dün cıvıl cıvıl bir gün geçirdi. Vatandaşlar ve turistler yazı andıran sıcak havanın tadını çıkardı

 

 


Nadire BAHADİ

Lefkoşa’nın gözde bölgelerinden Arasta çarşısı ve tarihi Büyük Han dün renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Bahar havasının keyfini Lefkoşa Surlariçi bölgesinde çıkarmak isteyen vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren tarihi Büyük Han’da keyifli bir gün yaşarken, gün boyu pek çok turist kafilesi ağırlayan Arasta Çarşı’sı ve Büyük Han turistleri büyüledi.

 

Keyifli saatler yaşandı

Hafta sonlarının tercih edilen mekanlarından Büyük Han dün müdavimlerinin yanı sıra çok sayıda turist ağırladı. Yemekler yenilip içecekler yudumlanırken keyifli sohbetler fotoğraf çekilerek güzel anlar ölümsüzleştirildi.

 

Arasta’ya turist yağdı

Öte yandan Arasta Çarşısı da dün oldukça kalabalıktı. Sokaklarda adeta adım atacak yer kalmazken, çarşıyı gün boyu çok sayıda turist ve vatandaş ziyaret etti. Sabah saatlerinden itibaren çok sayıda turist kafilesi tarihi mekanların yanında Arasta Çarşısı’nı da gezerken Güney’den geçiş yapan Rum vatandaşları da esnafın yüzünü güldürdü. Esnaf kalabalıktan memnuniyetini dile getirirken, turistler de keyifli bir gün geçirmenin tadına vardı. Güneşli hafta sonunu tarihi Surlariçi’nde geçirmek isteyen pek çok turist ise Lokmacı Sınır Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar