KıbrısManşet

Aranan suç ortakları var


Deniz Off Licence’ın kurşunlanması olayında tutuklu sayısı 3’e çıktı. Koral Kalkan ve Hüseyin Karakışla’nın ardından Süleyman Gür de tutuklandı. Polis soruşturmanın genişletildiğini belirtti.

Devrim DEMİR

Ortaköy’de Sercan Deniz’in işletmeciliğini yaptığı Deniz Off Licence isimli iş yerini 4 Mayıs tarihinde 3 el ateş ederek kurşunlayan Koral Kalkan’a tabancayı temin ettiği tespit edilen Hüseyin Karakışla’nın ardından olayla bağlantılı aranan Süleyman Gür’de tutuklandı.

Gür’den yapılan ilk sorgulamada zanlı Hüseyin Karakışla’ya tabanca verdiğini itiraf etti.

Zanlılar, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, Koral Kalkan ve Hüseyin Karakışla’nın 5 gün, Süleyman Gür’ün ise 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Gür suçunu itiraf etti

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Mustafa Dağsevenler mahkemede verdiği ifadede, zanlılar, Koral Kalkan, Hüseyin Karakışla ve Süleyman Gür’ün 4 Mayıs tarihinde Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlanması ile ilgili tutuklandıklarını anımsattı.

Dağsevenler, Koral Kalkan’a tabancayı 3 bin 500 TL’ye sattığı tespit edilen Hüseyin Karakışla’nın 2 gün önce, Karakışla’ya tabancayı veren Süleyman Gür’ün ise önceki gün Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Polis, zanlı Gür’ün işlediği suçu itiraf ederek gönüllü ifade verdiğini söyledi.

Tabanca bulunamadı

Polis memuru Mustafa Dağsevenler, kurşunlama olayının hemen ardından bölgedeki kamera kayıtlarının incelendiğini ve zanlı Koral Kalkan’ın 1 Haziran’dan bu yana mahkeme emri tutuklu bulunduğunu söyledi.

Dağsevenler, zanlı Kalkan’ın mahkeme emri ile evinde gerçekleşen aramada 2 adet kullanılmış mermi çekirdeği, birçok model cep telefonu ve içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan naylon poşet bulunduğunu belirtti.

Dağsevenler olayda kullanılan tabancanın henüz bulunmadığını kaydetti.

Suçla bağlantılı kişiler aranıyor

Polis çavuşu, zanlılar hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini, birçok kişiden ifade alındığını, tutukluluk süresinde zanlıların işledikleri suçları itiraf ettiklerini söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Dağsevenler, zanlılar Kalkan ve Karakışla’nın 5’er gün, Gür’ün ise 3 gün süreyle tutuklu kalması talebinde bulundu.Başa dön tuşu