Magazin

Aral: Herkes model olamaz!


TESCİLLİ EN UZUN BACAKLI MODEL: Türkiye’nin tescilli en uzun bacak boylu modeli unvanını taşıyan Tuğçe Aral, tatil için geldiği Kıbrıs’ta Havadis Gazetesi objektiflerine poz vererek, dobra dobra açıklamalarda bulundu

“TORPİLLE MODEL OLUNMAZ”: Modellikte bir dünya standardı olduğunu ve “Türk standardı model” diye bir ayrım yapılamayacağını söyleyen Tuğçe Aral, “Herkesi torpille model yapmaya çalışırsanız tabii ki bu işin kalitesi düşer” dedi

Türkiye’nin tescilli en uzun bacak boylu modeli unvanını taşıyan Tuğçe Aral, Türkiye’de modellik standartlarının aşağı çekildiğini ve manken kavramının insanların gözünde çok farklı yerlere geldiğinden yakındı. Kıbrıs’ı çok sevdiğini ve imkanı olsa Kıbrıs’ta yaşamak istediğini her zaman dile getiren Tuğçe Aral, fırsat buldukça ülkemize tatil ve iş amacıyla geliyor. Tatil için Kıbrıs’ta bulunan ve gününün büyük bir bölümünü denize girerek değerlendiren Aral, Havadis Gazetesi objektifine poz verdi.

“Her önüne gelen modelim demekten çekinmiyor”
“Bir ajansa kayıt olup, 2-3 tane bar defilesi, kulüp defilesi, fotoğraf çekimi yapan herkes modelim diyerek ortalıkta dolaşıyor” diyen Tuğçe Aral, “Hiçbir eğitim almadan ben eğitimli modelim diyerek, podyumda yürümeyi bile becermeyen kızlar, ben Türk usulü modelim diyerek işin içinden sıyrılıyorlar” dedi. Modellikte bir dünya standardı olduğunu ve “Türk standardı model” diye bir ayrım yapılamayacağını söyleyen Aral, dünya standartlarında olmayan kişilerin modellik yapmasına karşı olduğunu ifade etti.
“Ünlü bir oyuncuyla, tanınmış bir isimle ya da futbolcuyla sevgili olan kızlar bir anda model olarak piyasaya çıkıyor. Adını duymadığınız birisi bir anda ünlü model diye nam salıyor” dedi.

“Torpille model olunmaz”
“‘Türkiye’de modellik bitti’ diyen çok insan var, ben buna katılmıyorum. Türkiye’de modelliği bitirmeye çalışıyorlar ama bu o kadar kolay değil. Yeni jenerasyonda adına model denen çok insan var fakat toplasanız içinden gerçek anlamda 7-8 kişi çıkarabilirsiniz. Herkesi torpille model yapmaya çalışırsanız tabi ki bu işin kalitesi düşer. Yüzü güzel model yapalım, zayıf kız model yapalım diyerek herkesi model yapamazsınız.”

“Modelliği bırakmayı düşünmüyorum”
Eskiden parmakla gösterilecek kalitede modeller olduğunu belirten Tuğçe Aral, moda sektöründe işlerin düşmesiyle birlikte modellerin, sunuculuk, oyunculuk gibi alanlara yöneldiğini ve bunun da modellerin kalitesinin düşmesine neden olduğunu sözlerine ekledi. Kendisinin de sunuculuk eğitimi aldığını ve yeni sezonda ekranlarda olacağını ifade eden Aral, “Modelliği bırakmayı hiçbir zaman düşünmüyorum. Sunuculuğu modelliğin yanında ekstra olarak yapacağım. Modellik benim için çok ayrı bir şeydir, ben bu işe aşığım. Bugüne kadar en kaliteli modacılarla ve markalarla çalıştım, çalışmaya da devam edeceğim. TV ekranlarına geçiyorum fakat en layıkıyla yaptığım iş olan modelliği bırakmayacağım” dedi.

“Tatil deyince aklıma ilk gelen yer Kıbrıs”
“Ben 3 yıldır Kıbrıs’a geliyorum ve Kıbrıs’ı ikinci vatanım olarak görüyorum. Bunu hiçbir zaman da yağcılık olsun diye söylemedim. Buraya alıştıktan sonra, buradaki huzur, eğlence anlayışını gördükten sonra Türkiye’de ki hiçbir tatil beldesinden zevk almamaya başladım. Gidip bir tatil yapayım, kafamı toplayım dediğim zaman aklıma gelen ilk yer Kıbrıs olmuştur. Ben bunları 3 yıldır Kıbrıs’a geldiğim için rahatça söyleyebiliyorum. Kıbrıs’a bir iki kere gelip de ‘ben Kıbrıs’a aşığım’ diyen kişileri samimi bulmuyorum.”

Fotoğraflar: Ahmet Vamık
Başa dön tuşu