Arabacıoğlu: Önemli olan eğitimin içeriğidir

0
Arabacıoğlu: Önemli olan eğitimin içeriğidir
Kıbrıs Town Houses

Bakan Arabacıoğlu, bugün Alayköy İlkokulu’nu ziyaret ederek okul hakkında bilgi aldı.

Mustafa Arabacıoğlu’na ziyaret sırasında Bakanlık Müsteşarı Ali Yönel, Bakanlık Müdürü Rauf Ataöv, İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa, Alayköy İlkokulu Okul Müdürü Coygun Yağız ile Alayköy İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ömer Aksu eşlik etti.

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLERLE SOHBET ETTİ

Sınıfları teker teker dolaşan, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet eden Bakan Arabacıoğlu, okulun avlusunda bekleyen bir velinin de sıkıntısını dinledi.

Arabacığlu, söz konusu velinin operasyon geçiren çocuğunun okula tekerlekli sandalyeyle geldiğini öğrendi, durumun takipçisi olunacağını söyledi.

Beslenme saati nedeniyle kafeteryaya giden küçük bir öğrenciyle avluda karşılaşan Bakan Mustafa Arabacığlu’nun öğrenciye kafeteryaya kadar eşlik etmesi yüzleri güldürdü.

“ZİYARETLERİMİZ SÜRECEK”

Göreve geldiği günden itibaren okul ziyaretlerini sürdürdüğünü anımsatan Mustafa Arabacıoğlu, Orta Mesarya ve Karpaz bölgelerindeki okullara gittiğini hatırlattı.

İlk ve orta dereceli okullar ile mesleki teknik okullarına ziyaretlerini sürdüreceğini belirten Arabacıoğlu, ziyaretlerin ‘durumu yerinde görme’ anlamında önem taşıdığına dikkat çekti.

Mustafa Arabacıoğlu, “Bakan olduğum sürece ada genelindeki okulları bir kez değil, her zaman ziyaret edeceğim” dedi.

Alayköy İlkokulu’nun durumu hakkında değerlendirmede bulunan Bakan Arabacıoğlu, okul binasında tadilat açısından yapılması gerekenler olduğunu ifade ederek, sınıfların donanımının ve sınıflardaki öğrenci sayısının ideal olduğunu söyledi.

Okulun genç ve dinamik bir öğretmen kadrosu olduğunu ifade eden Mustafa Arabacıoğlu, öğrencilerin zekiliğine dikkat çekti.

“HEPİMİZ EĞİTİMİN PARÇASIYIZ”

Öğretmenlere, okul aile birliğine ve Alayköy Belediyesi’ne katkılarından ötürü teşekkür eden Bakan Arabacıoğlu, belediyenin emlak vergilerinden aldığı kaynağın bir kısmını okulun tadilatı için harcadığını söyledi.

Okul aile birliğinin ve velilerin çabalarına dikkat çeken Arabacıoğlu, “Hepimiz eğitimin parçasıyız” dedi.