Ara transfer bitti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
FutbolSpor

Ara transfer bitti

Futbolda kiralık yerli futbolu 2.transfer dönemi dün tamamlandı

 


ÇAĞRI SON DAKİKADA LEFKE’DE: Ara transferin gündemindeki isimlerden Küçük Kaymaklı’dan Çağrı Kıral, dün transferin kapanacağı dakikalarda Lefke’ye imza attı. Çağrı moralinin bozuk olduğunu belirterek basına görüntü vermedi ve Lefke’ye transfer imzasını KTFF Başkanı Sertoğlu’nun odasında attı

 

KADRO BİLDİRİMLERİ BUGÜN SON: Yerli futbolcuların kiralık transfer döneminin son gününde Futbol Federasyonu’nda yine hareketli anlar vardı. Süresi uzatılan yabancı transferi ise 5 Şubat’a kadar gerçekleşebilecek. Takımların 2.devre kadro bildirimlerini bugün saat 17.00’a kadar yapması gerekiyor.

 

Futbolda 2.transfer dönemi yerli futbolcular için dün sona erdi. Yerli statüdeki futbolcuların bonservisli transferinin daha önce kapanmasının ardından, dün de kiralık/ödünç transfer dönemi tamamlanmış oldu.

Yerli futbolcular için kiralık transfer süresinin son gününde Futbol Federasyonu’nda yine hareketli saatler yaşandı. Birçok futbolcu kiralık da olsa kulüp değiştirirken yabancı futbolcu transfer süresi daha önce açıklandığı gibi 5 Şubat tarihine kadar yapılmaya devam edebilecek.

Federasyon daha önce de duyurduğu gibi takımlar 2.devre kadro bildirimlerini bugün saat 17.00’a kadar yapmaları gerekiyor.

 

Çağrı son dakika imzaladı

Gazetemizin daha önce yazdığı gibi ara transferin gündemindeki isimlerden olan Küçük Kaymaklı’dan Çağrı Kıral, Lefke’ye transfer oldu. Merit Alsancak Yeşilova’ya transfer olmak isteyen Çağrı’nın transferi Lefke’ye gerçekleşti ve Çağrı transfer için imzayı son dakika attı.

Transferin son anlarında federasyona gelen Çağrı moralinin bozuk olduğunu belirterek basına görüntü vermedi ve Lefke’ye transfer imzasını KTFF Başkanı Sertoğlu’nun odasına attıktan sonra federasyondan ayrıldı.

 

Gönyeli Hasan Uğur’u getirtti

1.Lig ekiplerinden Gönyeli daha önce Türk Ocağı’nda forma giyen ve adından söz ettiren forvet Hasan Uğur’u kadrosuna dahil etti.

1.Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Gönyeli, Hasan Uğur’un yanında Binatlı’dan sol kanat oyuncusu Alaattin ve MTG’den genç kaleci Tolga’yı da kadrosuna dahil etti.

 

Mehmet Göçben Göçmenköy’de

Küçük Kaymaklı’nın kiraladığı futbolculardan biri de U21 takımının golcülerinden Mehmet Göçben oldu. Sezonun ilk devresinde A takım kadrosuna alınması konuşulan ancak devre arasında Türk Ocağı ile oynanan erteleme maçındaki olaylardan 8 maç ceza alan Mehmet Göçben, Göçmenköy’e kiralık olarak verildi.

 

Saddam Hüseyin ile yeniden

Süper Lig ekiplerinden İskele Gençler Birliği geçtiğimiz sezon kadrosunda bulundurduğu yabancı futbolcu Saddam Hüseyin ile yeniden anlaşma imzaladı.

Devre arasında birçok futbolcusu ile yollarını ayıran Gençler Birliği, kadrosundaki yabancı oyuncusu Malik’i MTG’ye vermişti ve böylece Malik’ten boşalan kontenjanı Saddam Hüseyin ile doldurmuş oldu.

 

Son gün transferlerinden

Futbol Federasyonu kiralık transfer döneminde takım değiştiren futbolcuların isimlerini dün açıklamazken, kiralık transferin son gününde, Doğan Türk Birliği’nden Ahmet Çağer Merit Alsancak Yeşilova’ya, Lefke’den Hasip Uluhan Yalova’ya, Yenicami’den Hamza Ekşi Değirmenlik’e, Kaya Mehmetçik’ten Hasan Aktaş da Yeniboğaziçi’ne giden futbolcular oldu.

Yeniboğaziçi ayrıca Gana’lı Tango Issaca’yı da kadrosuna dahil etti.

Fotoğraf: Fuat ŞANLIER

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar