Diğer SporlarSpor

Aquatlon’da zafer Elektrikçi’nin



Lefke’nin 42. Kurtuluş Şenlikleri kapsamında düzenlenen Aquatlon yarışı dün Yedidalga’da yapıldı

aquatlon

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke’nin 42. Kurtuluş Şenlikleri kapsamında Lefke Belediyesi ile Triatlon Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Aquatlon yarışı dün Yedidalga’da yapılırken yarışın genel klasman birincisi Ares Spor Kulübü’nden Kemal Elektrikçi oldu.

Yedidalga-Gemikonağı arasında 2.5 kilometre koşu ile başlayıp Aspava Restoran ile Yedidalga Halk Plajı arasındaki 1 kilometrelik yüzme parkuruyla devam eden yarış aynı parkurdaki 2.5 kilometre koşu ile tamamlandı.

Yarış sonunda, genç kızlarda Merin Serdarlılı, genç erkeklerde Tuğcan Özkıran, kadınlarda Emine Uluçay, büyük erkekler 1’de Kemal Elektrikçi, büyük erkekler 2’de Ekrem Kaide ve master erkeklerde Murat Çiftçi kategorilerinde birinci oldu.

Yarışta kadınlar kategorisinde birinciliği elde eden Emine Uluçay kadınlar genel klasmanda da zirvede yer aldı.

Büyük erkekler 1 kategorisinde ise birinci olan Kemal Elektrikçi, hem erkekler genel klasmanda hem de yarışın genel klasmanında zafere ulaştı.

Takımsal klasmanda ise birincilik Aspava Spor Kulübü’nün oldu.

Büyük bir çekişme içerisinde gerçekleşen yarışmada denizde Aspava Restoran botları, karada Güzelyurt Polis Müdürlüğü Trafik ekipleri sporculara eskortluk yaptı.

Yarış sonunda dereceye giren sporculara, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Triatlon Federasyonu eski başkanı Fatih Ramiz ile federasyon yöneticileri Erdal Palaz, Osman Akkuş, Raşit Buran ve Hıfzı Kahya tarafından kupa, madalya ve katılım belgeleri verildi.

Ödül töreninin ardından tüm katılımcılara Aspava Restoran sahibi ve Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu Başkanı Caner Aspava tarafından yemek verildi.

AQUATLON (5)

Havadis’e teşekkür

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke’nin 42. Kurtuluş Şenlikleri kapsamında gerçekleşen tüm sportif faaliyetleri ve dün yapılan aquatlon yarışını da takip eden Havadis Gazetesi muhabiri Gürsel Karagözlü’ye teşekkür belgesi takdim etti.

AQUATLON (4)

Kategorilere göre dereceler şöyle:

 

Genç Kızlar

1.Merin Serdarlılı

 

Genç Erkekler

1.Tuğcan Özkıran

2.Ersun Hasan

3.Mustafa Aslan

 

Kadınlar

1.Emine Uluçay

2.İmer Güvener

3.Melek Bilge

 

Büyük Erkekler 1

1.Kemal elektrikçi

2.Mehmet Korkut

3.Berkay Ramiz

 

Büyük Erkekler 2

1.Ekrem Kaide

2.Sermet Buran

3.Mirza İlker

 

Master Erkek

1.Murat Çiftçi

2.Şevki Aşçıhoca

3.Serkan Yürür

 

Kadınlar Genel Klasman:

1.Emine Uluçay

2.İmer Güvener

3.Melek Bilge

 

Erkekler Genel Klasman

1.Kemal Elektrikçi

2.Mehmet Korkut

3.Berkay Ramiz

 

Genel Klasman

1.Kemal Elektrikçi

2.Mehmet Korkut

3.Berkay Ramiz

 

Takımlar Genel Klasman:

1.Aspava Spor Kulübü

2.Tüfekçi Spor Kulübü

3.Ares Spor Kulübü


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı