Spor

Antrenörler seminerde buluştu

İDRİS VEFA DUYGUSUNA DİKKAT ÇEKTİ: Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, Türkiye Cumhuriyeti’yle imzalanan protokol kapsamında fonların kaldırılmasının gündeme geldiğini söyledi. Bunun uygulanması halinde bütçe payının daha da düşeceğini belirten İdris, tüm spor camiasından bu duruma sessiz kalmamalarını istedi

SERTOĞLU AÇILIMIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ: Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu konuşmasında, Kıbrıs Türk futbolunu yurt dışına açma hedefinin her zaman gündemde tutulması gerektiğini ifade etti

GÖKTAŞ: SEMİNERE NURETTİN TÜZEL’İN ADINI VERDİK: Seminerin açılışında konuşan Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, seminere Nurettin Tüzel’in adını verdiklerini belirterek, Kıbrıs Türk futboluna emek verenleri, onlar yaşarken onurlandırmayı görev bildiklerini söyledi

DİLBER’DEN KKTC’YE DESTEK: Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Başkanı İsmail Dilber de, Kıbrıs Türk futbolunu gelişmesine ve yurt dışına açılmasına yönelik girişimlere katkı vermeye devam edeceklerini kaydetti

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği’nin, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği iş birliğinde düzenlediği, Nurettin Tüzel Antrenör Yenileme Semineri Malpas Hotel’de başladı.
Seminerin açılışına katlan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, Kıbrıs Türk sporunu en büyük sorunun yurtdışına açılamamak olduğunu belirterek, bu sorunun çözülebilmesi için Kıbrıslı Türklerin uluslararası hukukun içine girmesi gerektiğini ifade etti.

İdris: Sessiz kalmayınız

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris seminerin açılışında yaptığı konuşmada, vefa duygusunun büyük önem taşıdığını belirterek, seminere Nurettin Tüzel’in adının verilmesinin önemli bir vefa örneği olduğunu belirtti. Ülkede futbolunun daha ileriye taşınması ve dünya standartlarını yakalaması için birçok çalışma yapıldığını anımsatan İdris, Kuzey Kıbrıs’ta gençlik ve spora bütçeden yüzde 1 pay ayrılmasını eleştirdi.
Türkiye Cumhuriyeti’yle imzalanan protokol kapsamında fonların kaldırılmasının gündeme geldiğini, bunun uygulanması halindeyse bu bütçe payının daha da düşeceğini belirten İdris, tüm spor camiasından bu duruma sessiz kalmamalarını istedi.
Ülkede sportif altyapının yetersiz, kaynakların sınırlı olduğunu anımsatan İdris, mevcut tesislerin işlevsel hale getirilmesi ve ülkesel düzeyde spor master planı hazırlanması gerektiğini vurguladı.
Kıbrıs Türk sporunun en büyük sorunun yurtdışına açılamamak olduğunu da kaydeden Asım İdris, “Bu sorun nutukla değil, hukukla çözülür. Bunun için de Kıbrıslı Türklerin Uluslararası hukukun içine girmesi gerekir” diye konuştu. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun, uluslararası hukukun içinde yer aldığını ve istisnai bir imkana sahip olduğunu da anımsatan İdris, federasyonun futbolu dünyaya açma yönünde aralayacağı bir kapıdan ülke siyaseti ekonomisi, eğitim ve sporunun da geçebileceğini söyledi.

Sertoğlu: Sonuna kadar mücadele edeceğiz

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu konuşmasında, Kıbrıs Türk futbolunu yurt dışına açma hedefinin her zaman gündemde tutulması gerektiğini belirterek, göreve geldikten sonra bu amaçla yaptıkları girişimlerinin bazı kesimlerce eleştirildiğini anımsattı. Tüm dünyada sürekli gelişen futbol sektörünün, ülkede hedefsizlik ve motivasyonsuzluk nedeniyle geriye gittiğini dile getiren Sertoğlu, Kıbrıs Türk futbolunu yurt dışına açana kadar, mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

Göktaş: Yaşarken onurlandırmalıyız

Seminerin açılışında konuşan Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, seminere ülke futboluna uzun yıllar emek veren çok değerli bir teknik adam olan Nurettin Tüzel’in adını verdiklerini belirterek, Kıbrıs Türk futboluna emek verenleri, onlar yaşarken onurlandırmayı görev bildiklerini söyledi. Eski teknik direktörlerden Nurettin Tüzel ise, ülke futboluna verdiği hizmetler nedeniyle, onurlandırılmanın gururunu yaşadığını belirerek, seminere adını vermeyi uygun gören herkese teşekkür etti.

Dilber: Her zaman katkı vereceğiz

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Genel Başkanı İsmail Dilber de, Kıbrıs Türk futbolunun gelişmesine ve yurt dışına açılmasına yönelik girişimlere katkı vermeye devam edeceklerini belirterek, ülke futbolunun kısır döngüden çıkması için, esas hedefin yurt dışına açılımı sağlamak olduğunu vurguladı.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı