MagazinMüzik

Anthony Kiedis hastanelik oldu


[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]D[/dropcap]ünyaca ünlü ABD’li rock grubu Red Hot Chili Peppers’ın 53 yaşındaki solisti Anthony Kiedis, mide ve bağırsak enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Bunun üzerine grubun konseri iptal oldu.

Dünya çapında 60 milyondan fazla albüm satışı yapmış, 6 Grammy ödüllü rock grubu Red Hot Chili Peppers’ın 53 yaşındaki solisti Anthony Kiedis, 14 Mayıs akşamı Kaliforniya Irvine Meadows Amfitiyatrosu’nda vereceği konseri şiddetli mide ağrısı nedeniyle son dakika iptal etti. Kiedis, bir süredir mide ve bağırsak enfeksiyonu ile mücadele ediyor.

“DURUMU CİDDİ DEĞİL”

Müzik dergisi Billboard’un haberine göre, grubun sözcüsü yaptığı açıklamada, Kiedis’in rahatsızlığı nedeniyle grubun 17 Mayıs’ta Los Angeles’ta vereceği konseri de ertelediklerini duyurdu. Resmi açıklamada, Kiedis’in çok ciddi bir sorununun olmadığı belirtildi.

twit

“HAYALKIRIKLIĞI YAŞIYORUZ”

Grubun davulcusu Chad Smith, resmi Twitter hesabında şu duyuruyu yaptı: Bu gece sahne alamadığımız için kimse bizden daha fazla hayalkırıklığı yaşıyor olamaz. Sevgili kardeşim Anthony’ye sevgilerimi sunuyor ve hızlıca iyileşmesini diliyorum. Red Hot Chili Peppers, 5 yıllık aranın ardından 11’inci stüdyo albümleri ‘The Getaway’i Haziran ayında yayınlayacak.Başa dön tuşu