KıbrısManşet

Ankara’da uzlaşamadılarYeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı Ankara’da yeni hükümet kurma ve cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı gösterme gündemiyle yapılan toplantıların başarısızlıkla sonuçlandığını açıkladı.
Erhan Arıklı “üçlü hükümet kurmayacağız, cumhurbaşkanlığı adaylığım devam ediyor” dedi.
Arıklı’nın Facebook’ta yaptığı açıklama şöyle:
Ankara’ya yaptığımız ziyaret epey konuşuldu Kıbrıs’ta. Komplo teorilerine dayalı yorumları okuyunca kahkahalar attığımı söyleyebilirim. Ankara’da istişari bazı görüşmeler oldu. Bizi ve önümüzdeki süreçle ilgili düşüncelerinizi bizzat dinlemek istediler. Açık söylüyorum. Bize hiç bir telkinde bulunulmadı.
Ben şunları söyledim;
1) Çatı aday olmalı diyoruz. Çatı aday bağımsız olmalı. Partili aday olmamalı. (Ersin bey; “Ben UBP’nin adayıyım” dedi. Dolayısı ile çatı aday formülü ortadan kalktı.
2) “3 lü Koalisyon bu aşamada olmaz. Ülkenin bekleyen onlarca sorununu 26 ya dayalı bir Hükümet çözemez. Bunun için geniş tabanlı, mümkünse 6 Partili bir Milli Mutabakat Hükümeti kurulmalı. Kimse ötekileştirilmemeli. Toplumda kamplaşma yaratacak formüller bize zarar verir” dedim. 3’lü koalisyonun olamayacağı konusunda hemfikir olundu. Diğer Parti Başkanları da kendi düşüncelerini ve yorumlarını anlatırlar. Neticede ben partimin adayı olarak seçimlere giriyorum. Herkesin yolu açık olsun…
Başa dön tuşu