FutbolSpor

Anı maçı Yenicami’nin: 1-2


Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Süper Lig ekiplerinden Cihangir ile Yenicami, Eşref Yücel anı maçında karşılaştı.

Cihangir sahasında oynan maçta ligin son şampiyonu Yenicami, John (penaltıdan) ve Mehmet Altın’ın golleriyle karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı

Süper Lig’in Mesarya bölgesi takımlarından Cihangir Kulübü, futbolcuları Eser ve Sezer Yücel’in babaları anısına Yenicami ile bir anı karşılaşması düzenledi. Cihangir sahasında oynan anı maçında son şampiyon Yenicami, Cihangir karşısında galibiyet elde etmeyi başardı.

Karşılaşmayı Cihangir Başkan ve yönetimi, Merhum Eşref Yücel’in ailesi ve bazı taraftarlar izledi. Ali Özer’in yönettiği karşılaşmanın ilk devresinde konuk ekip Yenicami üstündü.

  1. dakika Yenicami penaltı kazandı. Penaltı vuruşunu yeni transfer John gole çevirdi. 0-1.
  2. dakikada Mehmet Altın’ın golü skoru 2-0 yaptı.

Cihangir atağında Galifa’nın golü öncesinde faul olduğu gerekçe ile iptal edildi.

İlk devre Yenicami’nin 2-0 üstünlüğünde sona erdi.

İkinci devrede 60. dakikada skor 2-1 oldu. Yenicami ceza sahası içinde kaleci Ozan topu uzaklaştırmak istedi, Emin ile anlaşmazlığında Ozan uzaklaştırmak için vurdu. Top arkadaşı Emin’in sırtına vurarak kendi kalesine gol oldu. 1-2.

Karşılaşmanın tamamlanmasının ardından ödül törenine geçildi. Merhum Eşref Yücel’in ailesinden Ahmet Özsoy bir konuşma yaparak bu turnvayı düzenleyen Cihangir Kulübü yöneticilerine ve mücadele den Cihangir-Yenicami takımlarına çok teşekür etti. Özsoy ailesinin Eşref Yücel isminin yaşatılması adına bu anı maçlarının gelenekselleşmesini arzuladıklarını söyledi.

Maçı kazanan Yenicami’ye kupasını Merhum Eşref Yücel’in oğlu Sezer Yücel, Cihangir’e de kupasını küçük oğlu Eser Yücel takdim etti.Başa dön tuşu