Kıbrıs

Angolemli: Türkiye ile ilişkiler duygusal olmamalı


Toplumcu Demokrasi Partisi Milletvekili Hüseyin Angolemli, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, KKTC-TC Mali ve İktisadi İşbirliği Protokolü’ne değinerek, “Türkiye ile ilişkiler duygusal değil, iki devlet ilişkisine ve saygıya dayalı olmalı” dedi

Angolemli: Türkiye ile ilişkiler başından beri sağlıksız

“Ekonomik paketlerde emredici maddeler var ve bunlar geçmişe dayanıyor” diyen Angolemli, ilk zamandan beri Türkiye ile ilişkilerin sağlıklı olmadığını savundu

Hüseyin Angolemli, tarım konusunda konuşarak, “Köylünün elinden 80 kuruşa arpa alanlar var. Hayvancıyı, köylüyü korumalıyız. 36 yıldır bu insanlara bankalarını teslim edemedik” şeklinde konuştu.

Angolemli, Ekonomi Bakanlığı’nın fiyatlarda etkili olması gerektiğini ifade ederek, “Hangi satıcıya, fahiş fiyattan ceza kesildi? İnsanları bu fahiş fiyatlarla baş başa bıraktık” dedi.

Ülkede 4-5 bin ton patates fazlalığı olduğunu kaydeden Angolemli, “Bu Türkiye ile konuşulup halledilebilir. Bir ton olası ikinci dalga için saklanabilir. Birçok ülke tarımı önemsiyor… Kendi çiftçimizi ve hayvancımızı korumalıyız” dedi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı