Köşe Yazarları

Anastasiadis’in oyalama taktiği


Herkes şok içinde Anastasiadis’in son günlerdeki gevşek Federasyon teklifini konuşuyor. Anastasiadis’in bu fikri yeni değil. Hatırladığım kadarıyla bu fikrini 7 yıl önce Cumhurbaşkanı seçilmeden önce parti içerisinde paylaşmıştı.

Hatta bazı adamlarını kuzeydeki nabzı ölçmek için görevlendirmişti. Hatta bu gevşek Federasyon fikri, UBP ve Eroğlu çevresi tarafından da sempati ile karşılandığını hatırlıyorum. Tabii Anastasiadis’in bu projesini seçildikten sonra rafa kaldırdığını biliyoruz. Hatta görüşme süreci boyunca daha merkezi bir Federasyon için çalışmıştır.

Öyleyse Bayram değil seyran değil Eniştem beni niye öptü? Anastasiadis Kıbrıslı Türklere siyasi eşitliği ve dönüşümlü Başkanlığı sağlayacak Guterres “çerçevesi”ni havaya uçurtmak için bu tavra girdiği iddia edilmektedir.

Ben de Anastasiadis’in bunu oyalama taktiği olarak kullanmak istediğine inananlardanım. Özellikle arkadan dolanarak Türkiye yetkililerinin kafasını karıştırması bunun göstergesi. Tabii her şeyi yakında daha berrak bir şekilde göreceğiz..
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı