Amcaoğlu, Alayköy’deki esnaf ve iş insanlarıyla tanışma toplantısı yaptı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
KıbrısManşet

Amcaoğlu, Alayköy’deki esnaf ve iş insanlarıyla tanışma toplantısı yaptı

Hüseyin Amcaoğlu

Gönyeli-Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, halk sağlığının her şeyin üstünde olduğuna vurgu yaparak, gıda güvenliği ve halk sağlığı konusunda belediye sınırları içerisinde bulunan işletmelerle her türlü iş birliğine hazır olduklarını belirtti.

Gönyeli-Alayköy Belediyesi Sağlık Şubesi dün Alayköy Sanayi Bölgesi ve çevresinde hizmet veren işletmelerle tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.


Belediyeden verilen bilgiye göre, Alayköy Hizmet Binası Konferans Salonu’nda yapılan tanışma ve bilgilendirme etkinliğinde gıda güvenliği konusunda gıda mühendisi Hüseyin Değirmenci, iş yeri izinlendirme ve sağlık karneleri konusunda Safir Sorakın ve Sağlık Şube Amiri Veteriner Hekim Hüseyin Menderes ise haşere ile mücadele konusunda katılımcılara  sunum yaptı.

Sunumlarda firmaların uymaları gereken hijyen ve sağlık düzenlemeleri ve haşere ile mücadele konusunda bilgiler verilirken, hem halk hem de çevre sağlığı için tüm firmaların kurallara uymasının önemine vurgu yapıldı.

-Amcaoğlu: “Halk sağlığı hepimiz için çok önemli”

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, belediyelerin birleştirilmesi sürecinin ardından Gönyeli ve Alayköy’ün artık tek bir belediye olarak hizmet vermeye başladığını ifade ederek, seçimden önce söz verdikleri gibi hizmetlerin aksamaması ve daha da iyi hizmet verebilmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Amcaoğlu, iş yeri izinlendirme ve halk sağlığı konusunda Gönyeli’deki sistemin Alayköy’de de uygulanacağına vurgu yaparak, halk sağlığının herkes için çok önemli ve hassas bir konu olduğunu belirtti.

Gıda güvenliği ve halk sağlığının küçümsenmeyecek bir konu olduğunu kaydeden Amcaoğlu, Gönyeli-Alayköy halkının gıda güvenliğinin korunması için çalışmalarını artıracaklarını söyledi.

Amcaoğlu, tanışma toplantısını, hem denetimlere başlamadan ön bir bilgilendirme toplantısı hem de bir tanışma gibi organize etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Toplantıya hangi sektörler katıldı?

Toplantıya Alayköy-Yılmazköy bölgesinde yer alan bakkal, market ve süpermarketler, büfe ve kafeteryalar, fırıncılar, kasap, restoran ve kafeler, kuaför, güzellik salonu, berberler, tırnak bakım ve onarım, “off licence”, pastaneler, su üretim ve satım tesisi, gıda deposu, gıda ithalat ve ihracat, soğuk hava deposu, buz imalatı, zeytin işlemesi ve paketleme, Sst ve süt ürünleri, kesimhaneler, imalathaneler, kreş ve ana okullar, civciv üretim tesisi, şarküteri ve unlu mamuller, manavlar, sebze meyve toptancısı ve gece kulüpleri temsilcileri davet edilmişti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar