Sosyal MedyaTeknoloji

Amazon’a Türk rakip

Yayıncılık konusunda faaliyet gösteren Türk firması ErlabTeknoloji, “Boxencode”la ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen National Association of Broadcasters (NAB) fuarına katıldı.

EN BÜYÜK MEDYA FUARI

Video pazarına girmek isteyen Türk girişimcilerin geliştirdiği uluslararası patentli “encoding/transcoding” “Boxencode”, dünyanın en büyük medya fuarı NAB’de tanıtıldı.

Dünyada kişi başı mobil cihaz adedinin 1,3 seviyesine yükselmesinin de etkisiyle tüketicilerin video izleme oranları TV izleme oranlarını geçmeye başlarken, küresel video pazarının bu yıl 17 milyar doları, 2020 itibarıyla da 37 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Kalabalık bir ekiple fuara katılan Erlab Teknolojinin CEO’su Mustafa Kamil Sağıroğlu, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Bulut bilişim ile kurumlar, donanım, yazılım ve teknik destek yatırımı yapmadan, kiralama modelleri ile ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bizler de video ve genetik alanlarında ihtiyaç duyulan yüksek hesaplama çözümlerini bulut üzerinden sunuyoruz. Bunun yanında güvenlik, yüksek kapasite, düşük bağlantı hızları gibi nedenlerle, verilerin bulut üzerine taşınmasında zorluklar da bulunuyor. Bu sorunları gidermeye yönelik geliştirdiğimiz teknoloji ile müşterilerimize ‘hibrit’ bulut teknolojisini sunuyoruz. Kullanıcı bulut üzerinden hizmet alırken, müşteri tarafına konumlandırdığımız tak-unut cihazı otomatik olarak devreye giriyor ve en uygun çözümü sağlıyor.”

HEDEF 200 MİLYON DAKİKA

Sağıroğlu ayrıca, Amerika’da Arizona, Kaliforniya ve Virginia eyaletleri ile Avrupa için Türkiye’de konumlandırılan data merkezlerinde aylık 120 milyon dakika video kapasitesini yıl sonuna kadar Ortadoğu ve Uzakdoğu’yu da kapsayacak şekilde 200 milyon dakikaya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı