Amasya’nın “Emek”leri boşa çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
FutbolSpor

Amasya’nın “Emek”leri boşa çıktı

KTFF’NİN YAPTIRIMI, EMEK’İ TRANSFERDEN VAZGEÇİRDİ:

KTFF tarafından, Emek’in Yeni Amasyaspor’a imza atması halinde ülkeye döndüğü zaman bu sezon boyunca forma giyemeyeceği ve kalan 9 maçlık cezasını da önümüzdeki sezon çekeceğinin bildirilmesi üzerine tecrübeli oyuncu transferden vazgeçti. Şu an Ankara’da bulunan Emek, önümüzdeki hafta ülkemize dönecek

Okan KARADEMİR


Olaylı Mağusa Türk Gücü maçı sonrasında KTFF Disiplin Kurulu tarafından 12 maç ceza alan Doğan Türk Birliği futbolcusu Emek Kırılmaz’ın Türkiye BAL ekibi Yeni Amasyaspor’a transferi gerçekleşmedi. Bir nevi uzun süreli cezasını tamamlamak ve bu arayı futbol oynayarak değerlendirmek isteyen Emek, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye giderek, Yeni Amasyaspor yetkilileri ile görüşüp anlaşma sağlamış ve transferin resmiyet kazanması için iş sadece ıslak imzaya kalmıştı.

Yeni Amasya ile idmana da çıkan ve takımın ikinci devre hazırlık kampına katılması beklenen Emek, son anda Yeni Amasyaspor’a transfer olmaktan vazgeçti. Emek konusuyla ilgili devreye giren KTFF, Doğan Türk Birliği kulübüne yaptığı uyarıda, Emek’in Yeni Amasyaspor’a imza atması halinde ülkeye döndüğü zaman bu sezon boyunca forma giyemeyeceğini ve kalan 9 maçlık cezasını da önümüzdeki sezon çekeceğini bildirdi. Emek’in bu olay öncesinde KTFF’den aldığı bilgiye göre Türkiye’den bir takıma transfer olmasında bir sakınca olmadığı yönündeki bilgi ışığında Yeni Amasyaspor’a gittiği ancak yaşanan bu son gelişme üzerine de transferden vazgeçtiği öğrenildi. Şu an Ankara’da bulunan Emek, önümüzdeki hafta ülkemize dönecek.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar