Altınör: Lefkoşa’dan puansız dönmeyeceğiz

22 Şubat 2013 Cuma | 13:08
Altınör: Lefkoşa’dan puansız dönmeyeceğiz
Kıbrıs Town Houses

Coşkun KUTAY

Telsim Süper Ligi’nin ilk devresini 17 puanla beşinci sırada bitiren ancak, ikinci devrenin 17. haftasına 20 puanla dokuzuncu olarak giren Girne bölgesi takımlarından Türk Ocağı, yarın deplasmanda oynayacağı Yenicami karşılaşması ile ilgili hazırlıklarını tamamladı.
Türk Ocağı Eş Başkanı Fahri Altınör, geçtiğimiz hafta oynadıkları Gençlik Gücü ve yarın karşılaşacakları Yenicami ile ilgili görüşlerini Havadis’e açıkladı.

Taraflar olumsuz davranış sergilemedi
Konuşmasının başında, kazandıkları Gençlik Gücü karşılaşmasına kısaca değinen Fahri Altınör, “Vermek istediğimiz mücadeleyi verdik ve bire bir rakibimiz olan Gençlik Gücü’nü 2-0 gibi net bir skorla yendik. Ancak, daha iyi de olabilirdik. Hakemin güzel bir maç yönettiğini ve her iki takım futbolcularının da, mevcut atmosfere rağmen olumsuz herhangi bir davranış sergilememiş olmasının, karşılaşmanın güzelliğini teşkil ettiğini belirtebilirim” dedi.

Hedefimiz, her hafta çıtayı daha yükseltmek
Altınör konuşmasının devamında, yarın oynayacakları Yenicami karşılaşması ile ilgili görüşlerini şöyle belirtti: “Bu hafta, şampiyonluk mücadelesi veren ligin güçlü ekiplerinden Yenicami ile oynayacağımızın bilinci içerisinde çalışmalarımızı tamamladık. Ancak bizim de hedefimiz, her hafta daha iyi olmak ve çıtayı daha da yukarılara çıkartmak. Bu nedenle, şiddetle puana ihtiyacımız olan bir dönemde puan veya puanlar almak için sahaya çıkacağız. Takım oyuncuları ile yaptığımız toplantılarda, karşılaşmaya iyi hazırlanmalarının gerektiğini dile getirirken,  kazanmak için ortaya koyacakları mücadelenin önemini belirtiyoruz.”

Görülen gereksiz kartların önemini belirtiyoruz
“Diğer taraftan, Çetinkaya karşılaşmasında gördüğümüz kırmızı kartın, Gençlik Gücü maçının son dakikalarında oyuncularımıza verilen sarı kartların ve bu hafta Yenicami mücadelesinde görülebilecek herhangi bir kartın, bir sonraki hafta oynayacağımız çok kritik Lapta maçına menfi yönde yansıyabileceğini, oyuncularımızın dikkatine getiriyoruz. Ve, centilmenliğe aykırı sayılan sarı kartların görülmemesi hususunda kendilerini uyarıyoruz”.

Lefkoşa’dan puansız dönmeyeceğiz
Eş başkan konuşmasının sonunda hedeflerini belirtirken, Türk Ocağı’nın Lefkoşa deplasmanından puansız dönmek istemediğini dile getirdi.