Almanya, taraftarlara kapıları açıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
FutbolSpor

Almanya, taraftarlara kapıları açıyor

taraftar

Hafta sonu başlayan Almanya Kupası’nda bazı eyaletlerde taraftarlar tribünde yerini alabilecek.

Alman haber gazetesi BİLD‘e göre stadyumların kapıları taraftarlara açılıyor. Hafta sonu başlayacak Almanya Kupası ile bazı eyaletlerde stadın kapasitesine göre seyirci alınabilecek.

Stadyumların kapasitesine göre seyirci alımı 300 ile 10 bin kişi arasında olacak.


Amatör takımların iç sahada oynama avantajı olmasına rağmen hijyen açısından bazı takımlar daha iyi duruma sahip statlarda oynamak istediklerini belirtti. Tek maç eleme usülü oynanan Kupa’da 10 takım temizlik uygulamalarından dolayı karşılaşmaları rakip takımın evinde oynanmasını talep etti. Bayern Münih’in 5. Lig’de yer alan rakibi Düren’in başkanı Wolfgang Spelthahn, “Stadımızda oynayamayız, çünkü yeniden yapılıyor. Oynayacağımız stadyumu değiştirmeyi düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Doğuda yer alan eyatlerde koronavirüs vakasının az olması nedeniyle bu eyaletlerde yer alan şehirlerde stadyumlara seyirci alımı yapılabilecek.

Hafta sonu oynanacak 32 karşılaşmanın 23’ü taraftara açık olurken, kalan 9 karşılaşmaya ise seyirci alınmayacak. Geçen sezon Kupa’nın açılış maçında sadece 40 bin seyirci vardı. Bu sene bu sayı ise toplamda 38 bin 677 kişi olacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar