Allah cezalarını verdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

Allah cezalarını verdi

Allah cezalarını verdi

Ahmet-Aydın Madencioğlu çiftinin Girne’deki evine mart ayında hırsızlık amacı ile giren ancak ev sahibinin eve gelmesi üzerine kaçmaya çalıştıkları sırada polis tarafından kısa sürede tespit edilerek tutuklanan zanlı Devrim Akar, zanlı Mehmet Ümit Borç ve suç ortakları zanlı Aslan Şendul hakkında başlatılan polis soruşturması sürüyor.
Hırsızlık olayı zanlısı Aslan Şendul, Girne Kaza Mahkemesi’nde dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı. Zanlı Mehmet Ümit Borç ve Devrim Akar ise sağlık sorunları nedeni ile mahkemeye getirilmedi.

Polis: 9 eve hırsızlık amaçlı girdiler
Hırsızlık olayı ile ilgili soruşturmayı yürüten polis, Girne’de Kasımpaşa Sokak’ta Ahmet Madencioğlu’na ait evde 21 Mart 2013 tarihinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili zanlı Devrim Akar, zanlı Mehmet Ümit Borç ve zanlı Aslan Şendul’un tutuklandığını belirtti.
Polis, zanlıların Ahmet Madencioğlu’nun evinin iki katındaki balkon kapısını levye ile açarak girdiğini zanlı Devrim Akar’ın ve zanlı Mehmet Ümit Borç’un ev sahibinin eve gelmesi üzerine evden çıkmak için ikinci kattaki balkondan atladığını ve zanlı Devrim Akar’ın ayak bileğinin kırıldığını, zanlı Mehmet Ümit Borç’un ise ayağının kırıldığını, omzunun çıktığını ifade etti.
Zanlı Aslan Şendul’un ise olay yerinden kaçarken yakalandığını söyledi.
Polis, zanlılar hakkında başlatılan soruşturma sonucunda şuana kadar 9 eve hırsızlık maksatlı girdiklerinin tespit edildiğini söyledi.


Ayak ve parmak izleri karşılaştırılıyor
Polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, 21 Mart 2013 tarihinden buyana yürütülen soruşturmada, zanlıların çaldığı ziynet eşyaların bir kısmına ulaşıldığını ve bu ziynet eşyalarının bir kısmının sahibinin tespit edildiğini açıkladı.
Polis, zanlıların Girne ve bölgesinde meydana gelen diğer hırsızlık olayları ile ilgili bağlantılarının olup olmadığının araştırıldığını bu maksatla hırsızlık olaylarının meydana geldiği yerlerde tespit edilen parmak izi ve ayak izlerinin zanlıların ayak ve parmak izleri ile karşılaştırıldığını bu yönde araştırmanın henüz tamamlanmadığını kaydetti.

Suçlarını kabul ettiler
Ahmet-Aydın Madencioğlu çiftinin Girne’deki evine mart ayında meydana gelen hırsızlık olayı sonucu yakayı ele veren zanlı Devrim Akar, zanlı Mehmet Ümit Borç ve zanlı Aslan Şendul hakkında soruşturmayı yürüten polis, zanlı Devrim Akar ve zanlı Mehmet Ümit Borç’un polise gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini dile getirdi.

4 gün daha tutuklu kalacaklar
Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada mahkeme, hırsızlık olayının ciddiyetine değinerek, her üç zanlının da haklarında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini bu maksatla zanlıların 4’er gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar