KıbrısManşet

Alkolün etkisi geçince ne yaptıklarını anladılarDevrim DEMİR
[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]G[/dropcap]irne’de hafta sonu aldıkları aşırı alkolün etkisi altında polisi tehdit ederek ortalığı birbirine katan Emrah Piro ve Metin Turunç aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı.Aleyhlerine alınan birer günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar, teminat talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlıların ileride yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak serbest bırakılmalarına emir verdi.

 

 Soruşturma tamamlandı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Varol mahkemede verdiği ifadede zanlı Emrah Piro ve Metin Turunç’un “Kasti Hasar”, “Şiddet Tehdidi”,”Sarhoşluk”,”Rahatsızlık”,”Polisi Darp” ve  “Görevinden Men” suçlarından tutukladıklarını anlattı.

Polis memuru İbrahim Varol, önceki gece saat 03.10 raddelerinde Girne’de Kurtuluş Caddesinde faaliyet gösteren barın ön kısmında aşırı alkol tesiri altında rahatsızlık yaptıkları gerekçesi ile bar sahibinin şikâyeti üzerine tutuklanmak isterken olay çıkardıklarını söyledi.

Varol, zanlı Emrah Piro’nun görevli polis memuru M.Ö.’ye yumruk sallayarak, görevli başka bir polis memuru U.A. ve B.D.’yi elleri ile göğsünden iterek darp ettiğini kaydetti.

Zanlı Metin Turunç’un ise polis memuru S.Ç.’yi göğsünden iterek tabelaya çarpıp yaralanmasına neden olduğunu belirten polis, zanlıların makul güçle tutuklandığını kaydetti.

Zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Varol, Metin Turunç ve Emrah Piro’nun ileride yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu.

 

 

Başa dön tuşu