Kıbrıs

Alkolün dozu kaçtıNadire BAHADİ

Eğlenmek amacı ile Mağusa’da faaliyet gösteren Bedi’s Beach Club isim eğlence mekanında 266 promil alkol tesiri altındayken rahatsızlık çıkardığı için kendisini uyarak güvenlik görevlisini bıçakla yaralayan Sesi Oladipopu Sosu isimli Nijeryalı öğrenci polis tarafından tutuklandı. Yaralama suçlamasıyla dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan Nijerya uyruklu zanlı Sosu, hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
Bıçak denizde tespit edildi
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Mehmet Kutlu, zanlı Sesi Oladipopu Sosu’nun 19 Temmuz tarihinde Gazimağusa’da faaliyet gösteren Bedi’s Beach Club isimli barda nefesinde yüzde 266 promil alkol tesirinde olduğu sırada yüksek sesle bağırıp çağırarak rahatsızlık yarattığını söyledi. Barda güvenlik görevlisi olarak çalışan Selim Akan’ın zanlı Sosu’yu uyardığını anlatan Kutlu,alkol tesiri altındayken kendisini uyaran güvenlik görevlisi Selim Akan’ı tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçakla sağ parmaklarından yaraladığını açıkladı. Zanlı Sosu’nun daha sonra olay yerinden kaçtığı belirten Kutlu, zanlının Silver Beach mevkisinde deniz içerisinde, bıçağın ise sahilden 10 metre içeride tespit edildiğini açıkladı. Konu ile ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken Kutlu, zanlı Sosu’nun yargılanma sürecinde mahkemede hazır bulunması maksadı ile teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı, yurt dışına çıkışı yasaklandı

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, zanlı Sesi Oladipopu Sosu’nun yargılanma sürecinde mahkemede hazır bulunmasını temin etmek maksadı ile yurt dışına çıkışını yasaklayarak, pasaport ve seyahat belgelerine el konulmasına karar verdi. Dağlı ayrıca, zanlı Sosu’nun 7 bin TL nakdi teminat ödemesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı