Alkollü ve süratli araç kullanmayın! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Kıbrıs

Alkollü ve süratli araç kullanmayın!

polis açıklama

Polis Genel Müdürlüğü (PGM), Ramazan Bayramında vatandaşlara; trafik kurallarına uyulması, alkollü ve süratli araç kullanılmaması, ayrıca trafik kurallarına uymayanların ihbar edilmesi çağrısında bulundu.

PGM, Ramazan Bayramı nedeniyle tatilini evinden uzakta geçirecek vatandaşlardan ise; ev ve iş yerlerinden ayrılmadan önce hırsızlığa veya yangına karşı gerekli tedbirleri almalarını istedi.

PGM’den yayınlanan mesajda, yaşamda önemli bir yeri bulunan dini bayramların, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı müstesna günler olduğuna işaret edildi.


Hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde oluşmasının sorunların çözümünde de etkili olacağının hiçbir zaman unutmamasını isteyen Polis Genel Müdürlüğü, bu müstesna günlerden olan Ramazan Bayramını halkın huzur ve güven ortamı içerisinde idrak edebilmesi için görev ve sorumluluklarının gerektirdiği tüm emniyet tedbirlerini aldığını belirtti.

PGM mesajında vatandaşlara şöyle seslendi:

“Şikayetlerinizi ve yardım taleplerinizi değerlendirmek için her zaman olduğu gibi 155 POLİS İMDAT, 199 İTFAİYE, 156 ALO NARKOTİK ve diğer telefon hatları ile kesintisiz 24 saat siz değerli halkımızın hizmetinde olacağız.

Bizleri ve halkımızı derin üzüntüye boğan, ülkemizi maddi ve manevi kayıplara uğratan trafik kazalarına hep birlikte ‘dur’ diyebilmek için aldığımız tedbirlerin yanında sizlerin de yardım ve desteğine ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz.

Bayram nedeniyle daha da yoğunlaşacak olan trafikte, kendinizin, sevdiklerinizin ve başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmemek için;

Trafik kurallarına mutlak surette uyunuz ve uymayanları uyarınız.

Alkol almışsanız araç kullanmayınız, gerekirse polisten yardım isteyiniz.

Aracınızı yolların konumunu dikkate alarak ve gerekli özeni göstererek sürünüz.

Kendilerinin ve başkalarının can ve mal güvenliklerini tehlikeye düşürecek şekilde araç kullananları ve trafik kurallarına uymayanları hiç çekinmeden polise ihbar ediniz.

Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmanın, bir şeyler yiyip içmenin sürücünün dikkatini dağıtacağını asla unutmayınız.

Sürat yapmayınız. Süratin yolları değil kendi yaşamınızı kısaltabileceğini unutmayınız.

Trafikte önceliğiniz; ‘hız yapmak değil, gideceğiniz yere sağlıklı varmak ve sevdiklerinizle kucaklaşmak’ olsun.

Ramazan Bayramı nedeniyle tatilini evinden uzakta geçirecek olan vatandaşlarımız; ev ve işyerlerinden ayrılmadan önce hırsızlığa ve/veya yangına karşı gerekli tedbirleri almaları biz polislerin işini bir nebze de olsa kolaylaştıracaktır. Saygıdeğer halkımızın, evlerinden ayrılmadan önce kapı pencerelerini güvenli bir şekilde kapatmaları ayrıca yangına sebep olabilecek cihazlarının da güvende olduklarını kontrol etmek kendi yararlarına olacaktır.

Tüm halkımızın Ramazan Bayramını, en içten dileklerimizle kutlar, sağlıklı huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ederiz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar