BasketbolSpor

Alkışlar DAÇKA’ya


Darüşşafaka Basketbol Okulları’nın, KKTC Basketbol Federasyonu ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin desteği ile ülkemizde gerçekleştirdiği kamp devam ediyor

 

TAKIMLARIMIZLA OYNUYORLAR:

Darüşafaka’nın 2005-2010 doğumlularından oluşan takımı pazartesi gününden beridir çalışmalarını ülkemizde sürdürüyor. DAÇKA dün sabah Amerikan Future Kolej kız takımı ile akşam da Soyerspor ile Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda dostluk maçı oynadı

 

Darüşşafaka Basketbol Okulları’nın, KKTC Basketbol Federasyonu ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin desteği ile düzenlediği KKTC kampı devam ediyor.

28 Ocak-2 Şubat tarihlerinde Girne’de gerçekleşen kamp Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu ile Girne Amerikan Üniversitesi Spor Salonu’nda yapılıyor.

Kampa Darüşafaka’nın 2005 ile 2010 arası doğumlu oyuncuları katılarak ülke basketbolumuzun alt yapı takımları ile karşılaşıyorlar.

Sabah Future Amerikan,  akşam Soyerspor

Darüşafaka’nın 2005-2010 doğumlularından oluşan takımı pazartesi gününden itibaren çalışmalarını sürdürüyor.

DAÇKA alt yapısı takımları dün sabah Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda Amerikan Future Kolej kız takımı ile karşılaştı.

Yeşil siyahlılar dün akşam da basketbolda alt yapıya verdiği önem ile dikkat çeken Soyerspor’un alt yapı takımı ile dostluk maçında bir araya geldi.

Darüşafaka bu sabah idman yaptıktan sonra akşamüstü Crossover Basketbol Okulu ile karşılaşacak.

Yeşil siyahlılar 1 Şubat Cuma günü kampı noktalayacaklar.

 

Öder ve Dizdar ve Aksoy, KKTC’de

KKTC basketboluna uzun yıllar hizmet veren Darüşşafaka Spor Okulları Koordinatörü Gökmen Öder ile Darüşşafaka Ümraniye Basketbol Okulu Koordinatörü Derya Dizdar ve Yakın Doğu’da bir dönem basketbol oynayan ve şu anda Darüşşafaka Basketbol okullu Baş Antrenörü Dr Kaan Aksoy KKTC’de bulunuyorlar.

 

Öder ve Dizdar, Havadis’e konuştu

Darüşşafaka Spor Okulları Koordinatörü Gökmen Öder ile Darüşşafaka Ümraniye Basketbol Okulu Koordinatörü Derya Dizdar, Havadis’e konuştular.

Gökmen Öder, “Darüşşafaka olarak hedefimiz, hem sporcularımıza, KKTC’deki basketbolu tanıtmak hem de buradaki sporcuları izlemek olarak belirledik. KKTC’li oyuncularla kamp yapmak güzel oluyor. Bizim 2005-2010 arası doğumlu oyuncularımızı sizin takımlarımızla buluşturduk.” dedi.

Darüşşafaka Ümraniye Basketbol Okulu Koordinatörü Derya Dizdar ise “yıllar önce KKTC basketboluna Yakın Doğu Üniversitesi’nde koçluk yaparken tanıştım ve hizmet ettim. Darüşşafaka ile yeniden KKTC’de olmaktan son derece mutluyum. Takımımızı sizlerin minik isimleri ile buluşturmak ve maçlar yapmak güzel oluyor.” açıklamasını yaptı.

 

Tonguç KOTAKEtiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı