Diğer SporlarSpor

Alın size AmbargoOYUNCULAR YOLU KAPATACAK:Hafta sonu Bosna Hersek kentinde yapılacak şampiyona için gereken para Maliye Bakanlığına takıldı. Bakanlar Kurulu’ndan geçen kararname çarşamba günü Bosna Hersek’e gitmesi gereken takıma Maliye’nin parayı çıkarmaması nedneiye ödenmedi.KKTCELL’in şampiyonaya katılmayacak oyuncuları ise bugün saat 16.45’te Başbakanlık kavşağında eylem yapmaya hazırlanıyorlar

 

MALİYE’DE TAKILDI:KKTCELL’in, Bosna Hersek’e gitmesi için uçak masraflarının ödenmesi için Spor Dairesi tarafından Başbakanlığa gönderilen ve Bakanlar Kurulu’na sunularak onaylanan kararname Maliye Bakanlığı’nda kaldı ve takım da şampiyonada yer almayacak duruma gelmesi nedeniy ile takımımız ortada kaldı

 

Tonguç KOTAK

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Avrupa Challenge Kupası finalleri için gereken para Maliye Bakanlığında takılınca oyuncular bugün Başbakanlık kavşağında eylem yapma kararı aldılar.
Bosna Hersek’in Banja Luka kentinde 21-24 Nisan tarihlerinde Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’nun Challenge Kupası’nda yer alması beklenen Kuzey Kıbrıs Turkcell takımı devletin ağır işleyen mekanizması sonucu şampiyonada yer alamıyor.

 

Oyuncular eyleme hazırlanıyor

Hafta sonu Bosna Hersek kentinde yapılacak şampiyona için gereken para CTP – UBP hükümeti tarafından çıkarılmayınca KKTCELL’in şampiyonaya katılmayacak oyuncular  bugün Başbakanlık kavşağına giderek olayı protesto etmeye hazırlanıyorlar.
Kuzey Kıbrıs Turkcell takımı Antrenör Hasan Serbülent ve oyuncular takımın şampiyonaya gidememesini protesto etmek amacıyla bugün saat 16.45’te Başbakanlık kavşağında bulunan ışıklarda protesto yapmaya hazırlanıyorlar.
 

 

Maliye’de takıldı

KKTCELL’in, Chalenge Kupası’nın yapılacağı Bosna Hersek’e gitmesi için uçak masraflarının ödenmesi konusunda Spor Dairesi tarafından Başbakanlığa gönderilen ve Bakanlar Kurulu’na sunularak onaylanan kararname Maliye Bakanlığı’nda kaldı.

Maliye Bakanlığında tıkanan kararname yarın KKTC’den ayrılması beklenen takım idarecilerinin uğraşlarına rağmen Maliye Bakanlığı’ndaki tıkanıklık giderilemedi ve para çıkmadı.

 

Önce ligden şimdide Avrupa’dan

Böylece Türkiye Süper Ligi’nden düşürülen Kuzey Kıbrıs Turkcell’e ikinci darbe de Avrupa Challenge Kupası finallerine katılamayarak aldı.

Bosna Hersek’in Banja Luka kentinde 21-24 Nisan tarihlerindeki finallerde yer alamayacak olan Kuzey Kıbrıs Turkcell A Grubu’nda ev sahibi Bosna Hersek’den Vrbas, İsviçre’den Pilatus Dragons ve İspanya’dan da Albacete ile karşılaşacaktı.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı