Köşe Yazarları

Algı operasyonu sonuç vermeyecek!Türkiye 15 Temmuz gecesi akla hayale gelmeyen bir darbe yaşadı. Kimsenin yaşamak istemediği bir gecenin yaralarını halen sarılmaya çalışılıyor. Doğal olarak da Anavatan diye benimsenen Türkiye’nin uzantısı olan Kıbrıs bu şoku halen atlatamadı. Atlatamadı diyorum çünkü bazı kişiler algı yaratarak bir takım spekülasyonlarla canım ülkemde huzursuzluk yaratmaya çalışıyor.
Vatan aşkı ile yanmak başkadır bu ülkede. Her karışı için dökülmüş kan varken kimse algı yaratarak ülkeme zarar vermesin, verdirmesin…Geçtiğimiz gün Hüseyin Ekmekçi ve Cenk Diler’e anlamsız bir saldırı yapıldı. Ozan Ceyhun Kıbrıs sevdalısı olabilir, AP eski bir milletvekili de olabilir, tanıdığımız hatta arkadaşımız da olabilir. Ama hiçbir şey ona bilip bilmeden iftira atma hakkı vermez. Bir şeyin ‘’kanıtı’’ yoksa yapılan iddialar havada kalır ve siz de yaptığınız iftiraların kurbanı olursunuz. Tıpkı şimdi olduğu gibi!

Kimse kimseyi yargılayacak kadar masum değildir!

Öncelikle geçmişten günümüze herkes kimin ne olduğunu, kimlerle yakın olup olmağını bilir. Bu algı operasyonu elbette ki şimdilerde Ozan Ceyhun’u dibe vurmuştur. Ozan Ceyhun, bu gibi tutumlara girmeyip, Kıbrıs sevdasını kendi halinde yaşamayı tercih etse durum hiç de bugünkü gibi olmayacaktı.

Gelelim diğer algı operasyonuna…

Herkes Türkiye’de yaşanan olayların etkisinde kalmış olmalı ki birileri burada da ayni olayların yaşanabileceğini dillendirmiş. Üzücüdür…

Öncelikle tutuklamalar olacak, iş adamları, üniversite sahipleri, siyasiler gibi bir takım isimler ortaya atılmış. İsimler sadece birileri tarafından bilerek ve isteyerek yaratılmak istenen huzursuzluğa neden oldu. Herkes her an tutuklama bekler hale geldi. Halbuki ortaya atılan isimler günümüzün ileri gelen insanları, siyasetçileri, iş adamları… Bazı isimler şaşırtıcı olsa da sırf şuan ki konumlarından dolayı gündeme düşürülerek, yıpratılmak istendi. Sonuç henüz başarı getirmedi tıpkı Hüseyin Ekmekçi’ye yapılan saldırı gibi…

Ve son algı operasyonu bakanların değişme ihtimali üzerinden yapıldı.

Gülünç gelse de bazı bakanların isimleri gerek siyasi ilişkilerinden gerekse duruşlarından dolayı gündeme geldi. Özellikle bu isimlerin öne çıkmasının nedeni ne diye düşünmeli insanlar yoksa böylesine bir iddianın ne denli tehlikeli olup, sorun yaratacağı ortadadır.

Umarım bu algı saçmalığı kısa sürede son bulur yoksa insanlar neye inanıp neye inanmayacağını şaşırmış durumda…

Başa dön tuşu