Yaşam

Alayköy festivalle hareketlendi


FESTİVALİN İLK GECESİ “RAST” GİTTİ: 7. Alayköy Tahıl Festivali’nin açılış gecesinde birbirinden güzel gösteriler ve şovların ardından sahneye çıkan grup Rast katılımcılardan bol bol alkış aldı

AÇILIŞ KURDELESİNİ KESTİLER: Kortej yürüyüşüyle başlayan “7. Alayköy Tahıl Festivali”nde açılış kurdelesini kesenler ise CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve Alayköy Belediye Başkanı Hulisi Manisoy oldu

Alayköy Belediyesi tarafından düzenlenen “7. Alayköy Tahıl Festivali” geçtiğimiz akşam renkli bir açılışla başladı. İlkin kortej yürüyüşünün yapıldığı festivalin ilk gününde daha sonra ise CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve Alayköy Belediye Başkanı Hulisi Manisoy açılışı gerçekleştirdi. Çeşitli stantların katılımcıların beğenisine sunulduğu festivalin ilk gecesi sahne de oldukça canlıydı.

Alayköy Folklör Derneği Minikler Halk Dansları’nın gösterileriyle başlayan program “Yetenek Sizsiniz” finalisti komedyen illüzyonist Enver Ertaş’ın şovuyla devam etti. Alayköy Kültür ve Sanat Derneği Gençler Halk Dansları gösterisinin de beğeni kazandığı keyif dolu gecede sahne sırası daha sonra Mama Etiyopya’daydı. Mama Etiyopya sunduğu heyecan uyandırıcı şovla konukların hayli beğenisini kazandı.

Açılış gecesinin konserini gerçekleştiren ise ülkemizin başarılı gruplarından Rast oldu. Solistleri Derviş İşgüzar’ın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla tam bir konser tadında geçen canlı müzik keyfi izleyenlerden bol bol alkış aldı.

Bölgeye ayrı bir canlılık getiren 7. Alayköy Tahıl Festivali bu akşam ülkemiz gruplarından Frekans’ın vereceği final konseriyle son bulacak.

 

Fotoğraf:  Fuat Şanlıer
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı