BasketbolSporSürmanşet

Alagöz: Tarihi bir gece yaşadıkTonguç KOTAK
 Basketbolda 35 yıl sonra oynanan Çetinkaya – Küçük Kaymaklı derbisini sarı kırmızılı takımın koçu Kadri Alagöz, Havadis’e değerlendirdi.Sarı kırmızılılar bu zorlu derbide önceki akşam Küçük Kaymaklı’yı 83-74 yenerek ligdeki ikinci galibiyetini aldı.

 

Kadri Alagöz

Tarihi bir gece yaşadık

Kadri Alagöz, “Tarihi bir gece yaşadığımız maçta 35 yıl sonra ülkemizin en köklü 2 kulübü olan Küçük Kaymaklı ve Çetinkaya basketbol severlere güzel bir maç izlettiler. Bunda emeği olan tüm oyuncu arkadaşlarımızı Küçük Kaymaklı Kulübü başkan, yönetici ve hocasını hakem arkadaşlarımızı ve kazanan Çetinkaya basketbol takımımızı tebrik ederim.” dedi.

 

Eksik oyuncularımız vardı

Çetinkaya koçu Alagöz, “2 oyuncumuzu askere yollamamız ve Ramazan’dan dolayı yabancı oyuncuların oruçlu olmaları sınav haftasının da olması bizi etkiledi oyuna kötü başladık ancak adım adım dengeyi kurarak devreyi önde kapatmasını bildik. İkinci devreye daha arzulu başlamamız sonucu bir ara farkı 16 sayıya kadar çıkardık ancak Kaymaklının maçı bırakmaması son periyotta farkın kapanmasına neden oldu, özellikle son periyoda savunmada Remzi ve Can’ın hızını kesince öne fırladık ve bunu koruyarak maçı kazanmasını bildik.

Güzel bir basketbol gecesi oldu herkesin emeklerine sağlık Çetinkaya Başkan yönetim ve camiamıza bu anlamlı galibiyet hayırlı olsun.” açıklamasını yaptı.

 

Başa dön tuşu