FutbolSpor

Akyulaf: Hesaplarımız galibiyet üzerine


Merit Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Erdinç Akyulaf, pazar günü Cihangir ile deplasmanda oynayacakları karşılaşmayla ilgili Havadis’e konuştu:

MORAL VE MOTİVASYON:
MTG karşısında alınan farklı mağlubiyetin, karşılaşmada doğruları yapamamalarının yanı sıra, orta alanı gerektiği gibi kontrol altına alamamaktan kaynaklandığına dikkat çeken Erdinç Akyulaf, “Cihangir mücadelesinde hesaplarımız kazanmak üzerine. Bu zor maçtan galibiyetle ayrılarak, hem moralimizi yükseltmek, hem de önümüzdeki haftalara daha motive girmek istiyoruz” dedi 

Coşkun KUTAY 

K-Pet Süper Ligin ilk haftasını, Mağusa Türk Gücü mağlubiyetiyle kapatan Merit Alsancak Yeşilova, pazar günü deplasmanda Cihangir ile oynayacakları karşılaşmayla ilgili hazırlıklarını, Teknik Direktör Erdinç Akyulaf nezaretinde, Antrenör Gökhan Güvensoy ve Emre Ersoy’un Mustafa Hidayet Çağlar Stadı’nda dün yaptırdığı antrenmanla sürdürdü. Erdinç Akyulaf antrenman sonrasında, Havadis’e açıklamada bulundu.

 

Kötü performans sergiledik

Şampiyonluk adaylarından Mağusa Türk Gücü ile oynadıkları karşılaşmada, oyun içerisinde doğruları yapamamalarının yanı sıra, orta alanı gerektiği gibi kontrolleri altına alamayıp, rakiplerine rahat oynama şansı vermeleri nedeniyle farklı mağlup olduklarına dikkat çeken Erdinç Akyulaf, “Futbolun içerisinde bu da var. Ancak, takım olarak kötü performans hiç istenmemesine rağmen, zaman zaman da olsa sergilenebiliyor. Bize de bu maçta rast geldi. İnşallah sonuncusu olur” ifadelerini kullandı.

 

Futbolcularımıza her zaman güvendik

“MTG karşılaşması artık geride kaldı. Bu maçı unuttuk ve şimdi, pazar günü Cihangir’le deplasmanda oynayacağımız karşılaşma ile ilgili hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” diyerek sözlerine devam eden Akyulaf, “Cihangir, Süper Ligin iddialı ve özellikle sahasında dikkat edilmesi gereken tehlikeli bir ekip. Ancak Merit Alsancak Yeşilova da; Süper Ligin çok koşan, mücadele eden ve iyi futbol oynama gayreti içerisinde olan bir takımı. Hesaplarımız kazanmak üzerine. Bu nedenle, zorluk derecesi yüksek müsabakalar kategorisine girecek bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak, hem moralimizi yükseltmek ve hem de ilerleyen haftalara daha iyi motive olmak istiyoruz. Bunun için yapmamız gereken,  gerek fiziksel ve gerekse de mental olarak bu karşılaşmaya çok iyi hazırlanıp, fevkalade konsantrasyonla müsabakaya çıkmak. Bunu başaracağına inandığımız futbolcularımıza her zaman güvendik ve güvenmeye de devam edeceğiz” dedi.

 

Jean Makoun ve Engin Baytar transfer edildi  

Geçen sezonu, beklenenin üstünde bir performansla tamamlayıp, haklı takdir toplayan takımlarının, arzu edilen noktaya yavaş yavaş, ancak emin adımlarla gelmekte olduğunu söyleyen Erdinç Akyulaf, “Bu nedenle de biraz sabırlı olmak gerekiyor. Bu süreci kısaltabilmek için; yönetim, teknik heyet ve futbolcular ellerinden gelen azami gayreti sarf ediyor. Bu çerçevede; Adeleke’nin ayrılmasıyla gündeme gelen orta alan zafiyetini,  kariyerinde,  Şampiyon Kulüpler, Kamerun Milli Takımı ve Antalyaspor bulunan Jean Makoun’u kadrosuna dahil etmekle gideren yönetim, ayrıca, takımla olan birlikteliği ilerledikçe büyük faydalar sağlayacağına inandıkları Trabzon ve Galatasaray formalarını giymiş olan orta alan futbolcusu Engin Baytar’ı da renklerine bağlayarak takıma güç kazandırdı” şeklinde konuştu.

 

Taraftar desteğine devam

Erdinç Akyulaf ayrıca; zor geçmesini beklediği Cihangir-Merit Alsancak Yeşilova karşılaşmasının Fair-Play çerçevesinde oynanmasını ve geçen hafta olduğu gibi, taraftarlarının yine kendilerini desteklemelerini istedi

Başa dön tuşu