Türkiye

AKP, İmamoğlu’na “Seçildiğini nereden biliyorsun” diye sordu; cevap sosyal medyadan geldi: YSK’danSeçimlerden sonraki üçüncü günde de İstanbul’daki oy sayımına dair itirazlar ve tartışmalar devam ediyor.
İstanbul’un 7 ilçesinde AKP’nin itirazları sonucunda geçersiz oyların yeniden sayılırken; AKP ve CHP’nin karşılıklı açıklamaları da sürüyor. Millet İttifakı cephesinde açıklamaları çoğunlukla Ekrem İmamoğlu yaparken; Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırımise en son pazartesi günü kameralar karşısına geçti.AKP’den gelen son açıklamayı  Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yaptı. Yavuz, İmamoğlu’nun Twitter hesabındaki bilgilerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak değiştirmesi ve Anıtkabir’deki anı defterini de aynı titrle imzalamasına tepki göstererek, “Sen seçildiğine nereden kanaat getiriyorsun, nasıl getiriyorsun” dedi.

Yavuz’a cevap ise İmamoğlu’ndan değil sosyal medyadan geldi. T24’ün Yavuz’un sözlerine dair Twitter’da yaptığı paylaşımın altına 150’den fazla yorum geldi. Twitter kullanıcılarının çoğu, Yavuz’a Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi olmayan kesin sonuçlara dair yaptığı açıklamayı hatırlattı.

İşte o tweetler…

Başa dön tuşu