KıbrısManşet

Akıncı: Antidemokratik ve yüz kızartıcı4’üncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanlığı döneminde İletişim Danışmanlığı’nı yapan Ali Bizden‘in Türkiye‘ye alınmamasını antidemokratik ve yüz kızartıcı olarak yorumladı
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Mustafa Akıncı, Ali Bizden’in hakkında hiçbir yargı kararı olmadan Türkiye’ye girişinin engellenmesine sert tepki gösterdi.Akıncı, tüm toplum kesimlerini ve örgütleri bu çirkinliğe karşı ses yükseltmeye çağırdı.

Akıncı’nın açıklaması şöyle:

“KKTC Cumhurbaşkanlığında görev sürem boyunca basın sorumlusu olarak sorumluluk üstlenen sayın Ali Bizden ‘in Sabiha Gökçen hava alanında Türkiye’ye girişine engel konarak telefonuna ve parasına el konulduğunu ve sabah saatlerinde geri gönderileceğini yapmış olduğu paylaşımdan öğrenmiş bulunuyorum.

Hakkında hiç bir yargı kararı ve aslında ortada bir suç yokken, bu değerli arkadaşımızın maruz kaldığı muamele yüz kızartıcıdır.

Tek suçu benim yakın bir çalışma arkadaşım olmaktan ibaret olan Ali Bizden’e uygulanan bu antidemokratik zorba yöntemi şiddetle kınıyor, tüm toplum kesimlerimizi ve örgütlerimizi bu çirkinliğe karşı sesini yükseltmeye davet ediyorum”

Başa dön tuşu