KıbrısManşet

Akçiçek Hastanesi’nde bir hemşire darp edildi


 Sağlık Bakanlığı, görevi başındaki hemşirenin bu sabah saatlerinde Girne Akçiçek Hastanesi’nde hasta yakını tarafından darp edildiğini, hem hastane yönetiminin hem de bakanlığın konuyla ilgili gereğini yapacağını kaydederek, olayı kınadı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bakanlığa bağlı hastane ve sağlık merkezlerindeki güvenlik durumu değerlendirildi, “güvenlik zafiyeti yok” denildi.

“GÜVENLİK HİZMETLERİYLE İLGİLİ SÖZLEŞME ASKIDA AMA BAKANLIK OLASI OLAYLARA KARŞI ÖZEL FİRMALARDAN GÜVENLİK PERSONELİ TEMİN EDİYOR”

Hastanelerdeki güvenlik hizmetleri konusundaki son durumsa şöyle aktarıldı:

“Merkezi İhale Komisyonu’nun hastanelerdeki güvenlik hizmetleri için açtığı ihaleyi kazanan şirketle bakanlığımız arasında 10 Temmuz’da yürürlüğe girmesi öngörülen bir sözleşme imzalandı.

Ancak ihaleyi kaybeden şirket Yüksek İdare Mahkemesi’ne dava açtı, mahkeme de ara emri kararı aldı. Bu nedenle sözleşme askıya alındı.

Bakanlığımız bu süreçte yaşanması muhtemel olayları önleyebilmek için özel firmalardan güvenlik personeli temin yoluna gitti.”

 


HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI TEPKİ GÖSTERDİ

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, Girne Akçiçek Hastanesi’nde bir hasta yakınının enjektörle bir hemşireye saldırdığını kaydetti.

Konuyla ilgili yazılı açıklamasında halkın kendilerine her koşulda saygı, sevgi ve anlayış ile yaklaştığını belirten Özgöçmen, böyle saldırılarda bulunan azınlığın yasalar nezdinde cezalandırılması için tüm girişimlerin yapılacağını belirtti.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları kınayan Özgöçmen, Sağlık Bakanlığı ve hükümeti daha vahim saldırılar yaşanmadan hastaneler ve diğer sağlık birimlerinde sağlık çalışanlarının ve hastaların güvenliği için gerekli tedbirleri almaya çağırdı.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı