KıbrısManşet

Akansoy ve Şahali’den Erhürman’a destek[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]C[/dropcap]TP Milletvekili Asım Akansoy kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kasım ayında yapılacak CTP Kurultayı’nda genel başkanlığa aday olacağını açıklayan CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman’a destek verdi. Akansoy, Erhürman ile birlikte yan yana, omuz omuza yürümek, inancım odur ki hem ülkemiz hem de partimiz için daha güzel yarınlara vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.
Akansoy’un paylaşımı şöyle:Bu ülkede çocuklarımızın hak ettiği gibi, daha yaşanabilir, daha aydınlık günler görmek için mücadele veren partimiz Cumhuriyetçi Türk Partisi, önümüzdeki dönemde yeni bir sayfa açıyor. Geçmişten aldığımız dersleri, ideolojimizden ve geleneğimizden gelen sosyal adaleti ve dayanışmayı geleceğe hep birlikte yazmak için sevgili dostum Tufan Erhürman kurultayda Genel Başkanlığa aday oluyor.
Bu önemli aşamada kendisiyle birlikte yan yana, omuz omuza yürümek inancım odur ki hem ülkemiz hem de partimiz için daha güzel yarınlara vesile olacaktır.”

“Birlik-Mücadele-Dayanışma belgimizin, yaşamın her alanında açığa çıkacağı, yükseleceği, yeniden ve yeniden üretileceği, yepyeni bir dönemin başlangıcında, çok değerli yoldaşım Tufan Erhürman CTP Genel Başkanlığı görevine adaylığını açıkladı.

Bu umut dolu girişimin, Kıbrıs Türk Halkı’nın aydınlık, barış içinde ve güvenli bir geleceğe yürüyüşünde çok önemli bir moral ve enerji kaynağı olacağını düşünüyor, ve bu yürüyüşün mütevazi bir unsuru olmaktan gurur duyuyorum…”

(Erkut ŞAHALİ)

Başa dön tuşu