KıbrısManşet

Akacan’a hapis yolu göründü


Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nun ciddi şekilde dövülmesi üzerine görüşülen davada mahkeme, Bulut Akacan ve diğer iki sanığın Ağır Ceza’da yargılanmasına hükmetti

Evrim KAMALI

Girne’de, alacak-verecek meselesi nedeniyle husumetli olduğu Erhan Başay’ın yemek yediği restorana giderek kavga çıkaran ve Erhan Başay ile Zeki Asımoğlu’nu ciddi şekilde döven Bulut Akacan ve iki koruması Orçun Özorçun ile Vasıf Kurbanov dün Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar huzuruna çıkarıldı.

Savunmanın talebi üzerine sanıkların davası evrak üzerinden Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Mahkeme, sanıkların davasının Ağır Ceza’da belirlenecek bir tarihte başlamasına emir verdi.

Sanıklar Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Vahim zarar” “Ciddi darp” suçlarından yargılanacak.

Girne’de 7 Ocak tarihinde meydana gelen olayda, Bulut Akacan, Orçun Özorçun ile Vasıf Kurbanov, Erhan Başay ile Zeki Asımoğlu’nun bulunduğu restorana gitmiş,  Bulut Akacan ile Başay arasında tartışma başlamıştı.

Çıkan kavgada Akacan ile Orçun Özorçun, Erhan Başay’ı darp ederken, Zeki Asımoğlu da Vasıf Kurbanov tarafından yumruklanmış, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı