Spor

Ahmet, vurdu devirdi şampiyon oldu

BOKSTA KIBRISLI TÜRK FIRTINASI:

Lefkoşa doğumlu Kıbrıslı Türk Kemal Karayusufoğlu’nun oğlu Ahmet Patterson, kemer maçının 6’ıncı raundunda yaptığı müthiş atakla rakibi Ryan Aston’ı yıkmayı başardı. Hakem düşen İngiliz boksöre sayıp, karşılaşmayı teknik nakavtla bitirdi. Mücadeleyi nakavt ile kazanan Ahmet yeni IBF Uluslararası Süper Ortasıklet Şampiyonu oldu

Okan KARADEMİR

Babası Kıbrıslı Türk, annesi ise Jamaikalı olan İngiliz vatandaşı Ahmet Patterson önceki gün Uluslararası Boks Federasyonu (IBF) tarafından İngiltere’de düzenlenen Süper Ortasıklet Şampiyonluk maçında fırtına gibi esti.   Ülkemizin duayen spor yazarlarından ve uzun dönem Masa Tenisi Federasyonu başkanlığı da yapmış olan Yusuf Karayusufoğlu’nun kardeşi, Lefkoşa doğumlu Kıbrıslı Türk Kemal Karayusufoğlu’nun oğlu Ahmet Patterson kemer maçında, Ryan Aston karşısında 6. raundda rakibinin üzerine müthiş ataklar yaparak, yumruk kombinasyonu ile Aston'u yıkmayı başardı.


Hakem düşen İngiliz boksöre sayıp, karşılaşmayı teknik nakavtla bitirdi. Mücadeleyi nakavt ile kazanan Ahmet yeni IBF Uluslararası Süper Ortasıklet Şampiyonu oldu.
28 yaşındaki Ahmet, Kıbrıs’ta da birçok kez boks müsabakası yaparken profesyonel kariyerinde ise 17 maçta hiç yenilmeyerek önemli bir başarı elde etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı