Ahmet Süner 5 yıl hapis cezasına mahkum edildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Haziran 10, 2023
KıbrısManşet

Ahmet Süner 5 yıl hapis cezasına mahkum edildi

Ahmet Süner

Girne’de 2019 yılında 15 yaşındaki çocuğa ‘cinsel taciz’ suçundan tutuklanan Ahmet Süner 5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Girne’de 2019 yılında 15 yaşındaki çocuğa ‘cinsel taciz’ suçundan tutuklanan Ahmet Süner, Girne Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak suçlu bulundu.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Füsun Cemaller, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Şevket Gazi’nin oluşturduğu mahkeme heyetinin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Yargıç Gazi açıkladı. Gazi, kararda sanığın işlemiş olduğu suçun ciddi bir suç olduğunu toplumda huzursuzluk yarattığını ve 15 yaşındaki kız çocuğunda kaygı bozukluğu oluşmasına neden olarak psikolojik olarak ciddi zarar verdiğinin altını çizdi. Gazi bu tür suçlara ciddi caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini bu bağlamda sanığı suçlu bulup mahkûm ettikleri davalardan 5 yıl hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı.


Olay nasıl olmuştu?

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, Ahmet Süner’in Girne’de bir börekçide 15 yaşındaki çocuğu sözlü şekilde taciz ettikten sonra, işyerinin tuvaletine giden kıza cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Polis, olayın çocuğun olanları rehber öğretmenine anlatması sonucu ortaya çıktığını belirtti. Polis, yaşanan olayın ardından çocukta kaygı bozukluğunun ortaya çıktığını ifade etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar