Ağaçlandırma için ortak çalışma kararlılığı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Güney KıbrısKıbrıs

Ağaçlandırma için ortak çalışma kararlılığı

Bazı Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partilerin temsilcileri, Slovakya’nın Lefkoşa Büyükelçiliği himayelerinde gerçekleştirilen rutin toplantılar çerçevesinde yeniden bir araya geldi.
Ara bölgedeki Ledra Palaca Otel’de, Rum EPALXI partisinin ev sahipliği yaptığı ve yaklaşık 2 saat süren dünkü toplantı sonunda Slovak Büyükelçi Oksana Tomova hazırlanan ortak metni basına okudu.
Tomova, toplantıda ev sahibi EPALXI partisinin önerisi üzerine “Gelecek Federasyon ve Ortak Yurdumuz” konusunun ele alındığını açıkladı.
Açıklamada, “akıllıca yapılandırılmış federal ve kalıcı olacak bir çözümle birleşmenin tüm Kıbrıslılara uzun ve istikrarlı bir kalkınma sağlayacağı” ifade edildi.
Partilerin açıklamasında ayrıca Trodos’taki yangınların ve yangında yaşanan can kayıplarının üzüntü verici olduğu kaydedilerek, yangından etkilenen bölge sakinlerine dayanışma belirtildi.
Açıklamada “tüm Kıbrıslılara” seslenilerek “ortak çevre ve ormanların korunması” çağrısında bulunuldu ve yangından etkilenen bölgelerin yeniden ağaçlandırılması için ortak çalışma kararlığı belirtildi.
Partilerin, bir sonraki toplantısı 28 Eylül Çarşamba günü yapılacak.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar