Köşe Yazarları

Acemilik…


 

Bostancı’nın iki komşu takımının mücadelesinde Piskobu köylülerinin takımı Yalova ile Ayanni köylülerinin takımı Bağcıl karşı karşıya geldi. Aynı köyde yaşayanlar arasındaki rekabet, tam derbi havasında oldu. Ülkemizde birçok derbi adını taşıyan maç var ancak o havaları olmaz.
Fikri Karayel Stadı’nda güzel bir derbi havası vardı dün. Süper Lig’de henüz galibiyetle tanışamayan Yalova, Bağcıl karşısında iyi başladığı maçı kötü bitirdi. Tek sebebi ise başlıkta belirttiğim gibi acemilikleri idi.
Bağcıl’da Erdinç ve Murat Gertik gibi isimler cezaları nedeniyle yoktular. Özellikle ilk devre Bağcıl bunun eksikliğini de çok hissetti. Yalova göbekten çok atak geliştirdi Bağcıl kalesine ancak olmadı.
Yusuf, Zekai, Azmi, Ertuğ çok net pozisyonlarda gol vuruşu yapamadılar. Zekai’nin akıl dolu golü dışında Yalova 90 dakika boyunca son vuruşu doğru düzgün yapamadı.
Bunun faturasını da yine galibiyet elde edemeden ödediler. Göbekteki Burak Koçar’ın çok iyi işler yaptığı maçta hücumdaki oyuncular son vuruş yapabilse skor farklı olurdu ancak acemilikleri ve beceriksizliklerinden olmadı.
Bağcıl ilk devreyi 1-1 kapattığı yatıp kalkıp şükretti sanırım. Yalova tarihinin “Minikçesi” Ahmet Zaifoğlu’nun yönettiği Bağcıl ikinci devreye çok farklı çıktı.
İsmail, Cenkay ve Devrim kanatları iyi kullandılar. Samory ve Abdullah da göbekte sorumluluk alarak oynayınca Patrick, Ertaç ve Hakan Altın da istedikleri toplarla buluşarak, kaliteli ataklar geliştirmeye başladılar.
Kağıt üzerinde de sahadaki performansları ile rakiplerinden daha üstün olan Bağcıl ikinci devre bu üstünlüğünü sergilediği oyunla ortaya koydu ve Yalova’yı biri kendi kalelerine attıkları golle de olsa 3-1 mağlup etmeyi başardı.Başa dön tuşu