ABD’nin Lefkoşa Büyükelçisi Garber Kıbrıslı Türklerin bayramını kutladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

ABD’nin Lefkoşa Büyükelçisi Garber Kıbrıslı Türklerin bayramını kutladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Lefkoşa Büyükelçisi Judith Gale Garber, özellikle Kıbrıslı Türkler olmak üzere, Kıbrıs’taki Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı.

Garber, Türkçe altyazıyla verilen İngilizce konuşmasında “Kovid-19 nedeniyle çoğunuzun Bayramı, her zaman olduğu gibi ailenizle ve dostlarınızla kutlayamayacağını biliyorum” dedi.


Türkçe olarak da “Bayramınız kutlu olsun” diyen Garber, şu mesajı paylaştı:

“Kıbrıs’ta, ABD’de ve dünyanın dört bir yanında bulunan Müslümanlar Ramazan Bayramı’nı kutlarken, sizlere ve ailenize güzel bir kutlama için en içten dileklerimi iletiyorum. Geçtiğimiz bu son bir ay, oruç tutma, düşüme, manevi yenilenme, ve yardım etme zamanı oldu. Bu dönem birçok insan için çok zor bir zaman oldu. Yine de bu zor dönemde birçok Kıbrıslı, daha az şanslı olanlara yiyecek ve para vermenin bir yolunu buldu. Ramazan Bayramı, Ramazan ayının tamamlandığına işaret etmektedir. Aynı zamanda bizi insanlığımızda birleştiren ortak değerleri de kutlamakta ve hepimizin diğer insanlara, özellikle de yoksulluk, çatışma ve hastalıktan etkilenenlere olan yükümlülüklerini güçlendirmektedir. Çoğunuzun Bayramı, her zaman olduğu gibi ailenizle ve dostlarınızla kutlayamayacağını biliyorum. Sevdiklerimizden ayrı olmak kolay değildir. Umarım sevdiklerinizi güvende tutmanın, sosyal mesafeyi korumakla mümkün olabileceği bilgisiyle Kovid-19 olarak bilinen bu ortak düşmanı yenebileceğimiz konusunda biraz rahatlamışsınızdır. Size hayırlı ve coşkulu bir Bayram diliyorum. Bayramınız kutlu olsun.”

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar