BasketbolKıbrıs

8 saatlik çalıştay  


KKTC Basketbol Federasyonu Eğitim Birimi tarafından basketbolumuzun gelişimine yön vermek amacıyla düzenlediği “Basketbol Gelişim Çalıştayı 2018” yapıldı.

 

Tonguç KOTAK

 

KKTC Basketbol Federasyonu Eğitim Birimi tarafından düzenlenen basketbolumuzun gelişimine yön vermek amacıyla “Basketbol Gelişim Çalıştayı 2018” yapıldı.

Girne, Oscar Hotel’de dün sabah 10’da başlayan ve yaklaşık 8 saat süren maratonun ardından komisyon başkanlarının yaptığı sunumlarla tamamlandı.

Yol haritası belirlendi

Çalıştaya Basketbol Federasyonu yönetimi, kulüp idarecileri, antrenörler, sporcular ve basın mensupları da katıldılar.

KKTCBF Eğitim Birimi tarafından belirlenen 4 komisyon gün boyu katılımcılardan gelen önerileri dinledi ve yapılması gereken yol haritasını belirlediler.

Çalıştayda; Basketbol Gelişim Ligleri ve Akademiler, Basketbolda Ekonomi ve Kaynak Yaratma,
Süper lig ve Kadınlar Ligi Organizasyonları ve Basketbolda Tüzük, Yönetmelik ve Uygulamalar komisyonları gün sonunda çalıştaya yapılan önerileri sundu.

Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütcü ve Eğitim Birimi Sorumlusu Osman Emiroğlu, çalıştayda yer alan 4 komisyondan gelen raporlardan ivedilik gösterenleri öncelikli olarak görüşüp karara bağlayacaklarını belirterek çalıştay kitapçığını devlet ve hükümet yetkilileri ile paylaşıp eylem planını masaya yatıracaklarını açıkladı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı