BasketbolSpor

78 takım mücadele edecek


Cyprus Basketball Academy’nin organize ettiği, “Nicosia Open 3×3 Basketball” tanıtımı yapıldı

 

Cyprus Basketball Academy tarafından oluşturulan organizasyon komitesinin organize ettiği, “Change Your Life” sloganı ile KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde organize edilen sokak basketbolu turnuvası, “Nicosia Open 3×3 Basketball”, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Konferans salonunda yapılan toplantı ile tanıtıldı. Bugün başlayacak olan organizasyon 3 günlük program ile planlandı. Turnuva her gün saat 18.00-23.00 saatleri arasında Atatürk Kapalı Spor Salonu Park Yeri’nde gerçekleştirilecek.

 

Basın toplantısı yapıldı

Toplantıda; KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Sponsorlardan Blackspade Direktörü Asya Denktaş, Nazlı Kardeşler Construction direktörlerinden Şerife Nazlı ve Organizasyon Komistesi üyeleri Ayşe G. Özılgaz, Eda T. Kutruza, Nusret Sırdar ve Cevdet Akgür hazır bulundu.

 

Ayşe G.Özılgaz: 78 Takım, 312 sporcu ter dökecek

Organizasyon komitesi üyelerinden Ayşe G. Özılgaz, “Uzun zamandır hayalimiz olan 3×3 basketbol turnuvasını hayata geçirebiliyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Başta Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Sayın Hasan Karaokçu olmak üzere sponsorlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz. Tahminimizin üzerinde ilgi gören organizasyonumuzda 78 takım mücadele edecek.” dedi.

 

Hasan Karaokçu: Muhteşem bir organizasyonla karşınızdayız

KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu olarak göreve geldiğimiz günde bu yana çocuklarımızın ve gençlerimizin sanatla, sporla, kültürle, eğitimlerle gelişmelerine, hayatlarını olumsuz etkileyecek bağımlılıklar ve diğer risklere karşı güçlü ve sağlıklı bireyler olarak yaşamlarını sürdürmeleri adına çok ciddi adımlar attık. Birçok proje ile yüzlerce çocuğumuza katkı sağladık. Bugün de “Nicosia Open 3×3 Basketball” turnuvası ile halkımızın karşısındayız “Change your life” sloganı ile düzenleyeceğimiz ve 3 gün sürecek olan bu muhteşem etkinliğe katkı sağlayan tüm birey ve kuruluşlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarken katılacak olan tüm çocuk ve gençlerimize başarılar dileriz.” dedi.

 

Eda T. Kutruza: Bu aktiviteler çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutar

Çocuklarımıza ve gençlerimize ne kadar erken yaşta spor yapma alışkanlığını kazandırırsak ilerde hayatlarında bunun çok daha fazla etkisi olacağına inanıyorum. Bu aktiviteleri özellikle çocukların boşta kaldığı dönemlerde ne kadar arttırırsak onları kötü alışkanlıklardan da uzak tutmuş oluyoruz. Katkı koyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Nusret Sırdar: 78 takımın 35-40’ı altyapılardan

Organizasyon komitesi üyelerinden Nusret Sırdar: “Son yılların en katılımlı, en kapsamlı sokak basketbolu organizasyonu olacak turnuvamız yaklaşık 320 sporcunun sahne alacağı bir turnuva olacak. 78 takımın yaklaşık 35-40 takımının alt yapılarda olması bizler için mutluluk verici çünkü alt yapılar ülke basketbolunun en büyük yaralarındandır ama Nicosia Open 3×3 Sokak Basketbolunda ağırlıklı olarak çocukların yer alacağından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.

 

Sporun dostu birçok firma organizasyona sahip çıktı

Gıda Ltd. Nestle, Under Armour, Blackspade ve Nazlı Kardeşler Construction’ın sponsorluğunu üstlendiği organizasyonda 3 gün boyunca seyircilerin de katılabileceği ödüllü 3 sayı atış yarışmaları ve yetenek yarışmalarının da olacağı duyurulurken, Önder Alışveriş Merkezi, Ektam Kıbrıs, Kolan British Hospital, Eziç, Cranberries Dance Studio, Cemsa Sporting Center, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Oero Trading Ltd.’nin de destek verdiği turnuva şampiyonların belirlenmesinin ardından 9 Ağustos 2019 Cuma akşamı yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

 Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı