FutbolSpor

7 takım namağlup lider

Digitech U15 Ligi'nde ilk devre tamamlandı







Okan KARADEMİR




Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Digitech U15 Ligi’ne hafta sonu oynanan maçların ardından dün yapılan erteleme maçlarıyla devam edildi. 



Ligde ertelenen 1 maç ise 26 Şubat’ta oynanacak ve ilk devre resmen tamamlanmış olacak.  4’erli 8 ayrı grupta toplam 32 takımın mücadele ettiği ligde 1 maç dışında 3. hafta tamamlanırken oynanan 15 karşılaşmada fileler toplam 109 gol atıldı. Bu rakam şimdiye kadar ki en gollü hafta olarak kayıtlara geçti. Berabere biten maçın olmadığı haftada 10 takım kendi sahasında galip gelirken 5 takım da deplasmanda 3 puan sevinci yaşadı. U15 Ligi’ne ara verilmeden ikinci devrenin ilk haftası olan 4. hafta karşılaşmaları 23-24 Şubat tarihlerinde oynanacak.

 En farklı Değirmenlik ve Baf

3. haftada en farklı skorlu galibiyeti elde eden takımlar evinde Vadili’yi 14-0 yenen Değirmenlik ile sahasında Bostancı Bağcıl karşısında 13-0 galip gelen Baf Ülkü Yurdu elde etti. Vadili-Değirmenlik maçı ile Yılmazköy’ün Dikmengücü’nü 9-5 mağlup ettiği maçların skoru 14 golle en gollü geçen karşılaşmalar oldu.

7 takım ilk devreyi namağlup lider bitirdi

U15 Ligi’nde 3. haftanın ardından 1.Grupta Yonpaş Dumlupınar, 3.Grupta Yenicami, 4.Grupta Gönyeli, 5.Grupta Baf Ülkü Yurdu, 6.Grupta Doğan Türk Birliği, 7.Grupta Sipahi ve 8.Grup Değirmenlik 3’te 3 yaparak ilk devreyi namağlup lider bitirdiler. 2.Grupta ise 3 takım 6’şar puanla zirveyi paylaştı.

 En dikkat çekenler

İlk devre sonunda istatistiklerde en dikkat çeken takımlar Yenicami, Gönyeli, Baf Ülkü Yurdu, Doğan Türk Birliği ve Değirmenlik oldu. Değirmenlik oynadığı 3 maçta 29 gol atarak en çok gol kaydeden takım oldu. Değirmenlik’i bu alanda 28 golle Gönyeli takip etti. En golcü takımlar arasında 22’şer golle Baf Ülkü Yurdu ile Doğan Türk Birliği de yer aldı. Yenicami ile Baf Ülkü Yurdu oynadığı 3 maçta hiç gol yemedi.

Digitech U15 Ligi’nde 3.Hafta Sonuçları

1.Grup

Maraş                    2 – 9       Mağusa Türk Gücü

Çanakkale             0 – 3       Yonpaş Dumlupınar

 

2.Grup

Güvercinlik          2 – 1       Gençler Birliği

Yeniboğaziçi        9 – 0       Dörtyol

 

3.Grup

Yenicami             1-0         Küçük Kaymaklı

Çetinkaya           1-4         Gençlik Gücü

 

4.Grup

Göçmenköy        1 – 6       Gönyeli

Yılmazköy          9 – 5       Dikmengücü

 

5.Grup

Baf Ülkü Yurdu     13 – 0       Bostancı Bağcıl

Binatlı             Ertelendi        Lefke

 

6.Grup

Merit A. Yeşilova              8 – 1       Girne Halk Evi

  1. Türk Birliği                   5-1         Türk Ocağı

7.Grup

Esentepe                        1 – 3         Sipahi

Düzkaya                         6 – 0         T. Seracılar

 

8.Grup

Cihangir                               4 – 0      Hamitköy

Değirmenlik                          14 – 0    Vadili

 

Digitech U15 Ligi’nde 4.Hafta Programı

 

1.Grup

Çanakkale           –              Mağusa Türk Gücü

  1. Dumlupınar     –              Maraş

 

2.Grup

Yeniboğaziçi        –              Gençler Birliği

Dörtyol                 –              Güvercinlik

 

3.Grup

  1. Kaymaklı        –               Çetinkaya

Yenicami             –              Gençlik Gücü

 

4.Grup

Göçmenköy        –              Dikmengücü

Gönyeli               –              Yılmazköy

 

5.Grup

Binatlı                   –              Bostancı Bağcıl

Lefke                    –              Baf Ülkü Yurdu

 

6.Grup

  1. Türk Birliği        –             Girne Halk Evi

Türk Ocağı           –              Merit A. Yeşilova

 

7.Grup

Düzkaya                              –              Sipahi

  1. Seracılar                         –              Esentepe

 

8.Grup

Cihangir              –              Vadili

Hamitköy            –              Değirmenlik

 

 

1.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Yonpaş Dumlupınar          3             3             0             0             11          4             7             9

2.Mağusa Türk Gücü           3             2             0             1             18          5             13          6

3.Çanakkale                        3             1             0             2             3             12          -9           3

4.Maraş                               3             0             0             3             6             17          -11         0

 

2.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Yeniboğaziçi                     3             2             0             1             11          2             9             6

2.Güvercinlik                       3             2             0             1             9             3             6             6

3.Gençler Birliği                  3             2             0             1             8             3             5             6

4.Dörtyol                             3             0             0             3             1             21          -20         0

 

3.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Yenicami                          3             3             0             0             15          0             15          9

2.Küçük Kaymaklı              3             2             0             1             9             1             8             6

3.Gençlik Gücü                  3             1             0             2             4             7             -3           3

4.Çetinkaya                       3             0             0             3             1             21          -20         0

 

4.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Gönyeli                            3             3             0             0             28          2             26          9

2.Göçmenköy                    3             2             0             1             11          6             5             6

3.Yılmazköy                       3             1             0             2             9             21          -12         3

4.Dikmengücü                   3             0             0             3             6             25          -19         0

 

5.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Baf Ülkü Yurdu                  3             3             0             0             22          0             22          9

2.Binatlı                                2             1             0             1             8             5             3             3

3.Lefke                                 2             1             0             1             3             6             -3           3

4.Bostancı Bağcıl                3             0             0             3             2             24          -22         0

 

6.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Doğan Türk Birliği             3             3             0             0             22          2             20          9

2.Türk Ocağı                       3             2             0             1             10          5             5             6

3.M. Alsancak Yeşilova       3             1             0             2             9             6             3             3

4.Girne Halk Evi                 3             0             0             3             1             29          -28         0

 

7.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Sipahi                                3             3             0             0             15          3             12          9

2.Düzkaya                            3             2             0             1             12          5             7             6

3.Esentepe                           3             1             0             2             6             8             -2           3

4.Tatlısu Seracılar                 3             0             0             3             1             18          -17         0

 

8.Grup

Takım                                   O             G             B             M            A             Y             AV          P

1.Değirmenlik                    3             3             0             0             29          1             28          9

2.Cihangir                           3             2             0             1             8             6             2             6

3.Hamitköy                         3             1             0             2             3             16          -13         3

4.Vadili                                3             0             0             3             3             20          -17









Başa dön tuşu