Spor

6 takım namağlup lider1. Grup’ta Doğan Türk Birliği, 2. Grup’ta Yalova, 3. Grup’ta Akademi, 4. Grup’ta Mormenekşe, 5. Grup’ta Dumlupınar ve 6. Grupta Yenicami oynadıkları 5 maçta da galip gelerek 15’er puanla ilk devreyi gruplarında yenilgisiz lider tamamladılar
Okan KARADEMİRKTFF 2012-2013 futbol sezonu Tamsu U15 Ligi'nde erteleme maçları dışında ilk devre tamamlandı ve ligde devre arası ile ara transfer dönemi start aldı.
İlk devre sonunda maçlarını tamamlayan 1. Grup’ta Doğan Türk Birliği, 2. Grup’ta Yalova, 3. Grup’ta Akademi, 4. Grup’ta Mormenekşe, 5. Grup’ta Dumlupınar ve 6. Grupta Yenicami oynadıkları 5 maçta da galip gelerek 15’er puanla ilk devreyi gruplarında yenilgisiz lider tamamladılar.
Ligde ertelenen 5 karşılaşma ise bu hafta sonu oynanacak.

Doğan’dan 51 gol
Tamsu U15 Ligi 1. Grup’ta ilk devreyi yenilgisiz lider tamamlayan Doğan Türk Birliği, oynadığı 5 maçta toplam 51 gol atarak ligin en çok gol atan takımı oldu. Doğan 5 maçta kalesinde ise gördüğü sadece 3 gol ile ilk devreyi 48 gol averajıyla tamamladı.

Ağırdağ ve Denizli’ye hiç acımadılar
Bazı maçlarda çok farklı skorların ortaya çıktığı ve bu yaş grubu çocuklarda psikolojik sorunlar yaratabileceği tepkilerine neden olan Tamsu U15 Ligi’nde en çok etkilenen takımlar Ağırdağ ile Denizli oldu.
1. Grup’ta Ağırdağ oynadığı 5 maçta rakiplerine sadece 3 gol atabilirken kalesinde ise 59 gol gördü.
2. Grup’ta ise Denizli oynadığı karşılaşmalarda sadece 2 gol kaydedebilirken, yediği 69 golle ligde en fazla gol yiyen takım oldu.

Ara transfer başladı
Tamsu U15 Ligi’nde ilk devre maçlarının tamamlanmasıyla birlikte gözler ara transfere çevrildi. Takımlar KTFF tarafından belirlenen ara transfer dönemi olan 8-12 Nisan tarihleri arasında transfer yapabilecek.

Lige 1 hafta ara
Tamsu U15 Ligi’nde erteleme maçları dışında 1 haftalık devre arası tatili verilirken, ikinci yarı karşılaşmaları 20 Nisan Cumartesi günü oynanacak maçlarla başlayacak.

Başa dön tuşu