“5. Kıbrıs Rakı Festivali” başlıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
Magazin

“5. Kıbrıs Rakı Festivali” başlıyor

GERİ SAYIM BAŞLADI:
Eski Girne Limanı ve Çevresini Koruma Derneği işbirliği ile düzenlenen 5. Kıbrıs Rakı Festivali için geri sayım başladı. Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele ve Mesarya’da bu yıl da birbirinden coşkulu sürprizlerle rakıseverler ile buluşacak olan festival 14-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]K[/dropcap]endine has lezzetleriyle rakı severlerin tercihi olmayı sürdüren Yeni Rakı Ala ve Tekirdağ Rakı Altın Seri sponsorluğunda, Eski Girne Limanı ve Çevresini Koruma Derneği işbirliği ile “5. Kıbrıs Rakı Festivali”, 14-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin tanıtımını yapmak için basın mensuplarıyla özel bir gecede biraraya gelen Yeni Rakı ve Tekirdağ Rakı’nın üreticisi Mey İçki’nin Uluslararası Pazarlama Müdürü Serra Paçacı, festivalin detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı.

rakı (1)


Tanıtım gecesinde keyifli bir sunum yapan Serra Paçacı, bu yıl beşincisi düzenlenen festivalin, Kıbrıs’ta artık geleneksel hale geldiğini ve her geçen yıl daha da büyük ilgi gördüğünü ifade ederek “Kıbrıs Rakı Festivali’ne duyulan ilgi, Mey İçki olarak bizleri her yıl daha da iyi bir organizayon yapma yönünde motive ediyor. Festivalin ada halkının yanı sıra turistlere de muhabbet, meze ve müzik dolu unutulmaz zamanlar yaşattığını gözlemlemekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Paçacı ayrıca bu festivali gerçekleştirirken adanın güzelliklerini ve Kıbrıs’taki eşsiz meyhane kültürünü Türkiye’den ve yurt dışından gelen turistlere tanıtmak ve işbirliği yaptıkları mekanlara sadece Kıbrıslıları değil adaya gelen tüm turistleri çekerek bu coşkuya ortak olmalarını sağlamak niyetinde olduklarını dile getirdi.

Kıbrıs Rakı Festivali’nin 14 Mayıs’ta Girne Limanı’nda düzenlenecek açılış etkinliğinin yıldızı, hayran kitlesini her geçen gün artırmaya devam eden ve son albümü ile listelerde ilk sırayı alan İrem Derici  olacak. Festivalin etkinlik takvimine göre, Türkiye’de büyük popülerliğe sahip olan ve renkli kişiliğiyle tanınan Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, latin alaturka performansı ile 20 Mayıs Cuma akşamı Ambiance Restaurant’ta rakıseverlerle buluşacak. Festivalin bu yılki bir diğer yıldızı ise ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında başarılı performansıyla adından sıkça söz ettiren Kıbrıslı sanatçı Eril Cambaz olacak. Eril Cambaz festival boyunca 8 farklı mekanda sahne alarak festival misafirlerini coşturacak.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar