FutbolSpor

4 TAKIM PLAY-OUTTAGG AVERAJLA KURTULDU

Süper Lig’de 30 haftalık periyot dün oynanan maçlarla tamamlandı ve küme düşecek 3üncü takımın belirleneceği play-outta mücadele edecek takımlar Baf, Kaymaklı, Binatlı ve Esentepe oldu. Puan durumunda GG ile eşit puanı bulunan Baf gol averajı iyi olmasına karşın, ikili averajda GG’nin üstün olması nedeniyle play-outa kalan takım oldu

 

Futbol K-Pet Süper Lig’de 30 haftalık maraton dün tamamlandı ve küme düşme hattındaki takımlardan play-out oynayacak takımlar da belirlendi. Küme düşen Girne Halk Evi ve Gençler Birliği’nin ardından Süper Lig’e veda edecek üçüncü takımın belirleneceği play-out mücadelesi yapacak takımlar sırası ile Baf Ülkü Yurdu, Küçük Kaymaklı, Binatlı ve Esentepe oldu.

Son haftaya girilirken eşit puana sahip olan 3 takımdan Gençlik Gücü ve Baf Ülkü Yurdu rakiplerini mağlup ederken, Küçük Kaymaklı Süper Lig şampiyonluğunun belirlendiği maçta Mağusa Türk Gücü’ne mağlup oldu.

Play-out oynaması kesin olan ve son maça çıkarken hem ikili averajda, hem de gol averajında eşit durumdaki Binatlı ile Esentepe takımları son maçlarından da 3 puanla ayrıldılar. Binatlı’nın 3-1, Esentepe’nin 4-3 galip gelmesi ile Binatlı gol averajında öne geçti ve play-outa rakibinden 1 puan önde başlama avantajı elde etti.

Eşit puanda kalan Gençlik Gücü ile Baf Ülkü Yurdu’ndan ikili averajda önde olan Gençlik Gücü play-outtan kurtulmayı başardı.

Ligde 30 haftada topladıkları puanların yarısı ile play-outa başlayacak takımlardan Baf 18 puanla birinci sırada, Kaymaklı 17 puanla ikinci sırada, Binatlı ve Esentepe 15’er puanla üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyor.

Tek devreli lig usulüne göre yapılacak play-out karşılaşmaları 15 Mayıs Çarşamba, 19 Mayıs Pazar ve 23 Mayıs Perşembe günü Federasyonun yarın açıklayacağı tarafsız sahalarda oynanacak.

 

SÜPER LİG PLAY-OUT PUAN DURUMU

1.Baf Ülkü Yurdu             18 Puan

2.Küçük Kaymaklı            17 Puan

3.Binatlı                               15 Puan

4.Esentepe                        15 Puan

 

Süper Lig play-out maç programı şöyle:

15 Mayıs 2019 Çarşamba

Baf Ü.Yurdu-Binatlı

K.Kaymaklı-Esentepe

 

19 Mayıs 2019 Pazar

Baf Ü.Y.-Esentepe

K.Kaymaklı-Binatlı

 

23 Mayıs 2019 Perşembe

Baf Ü.Y.-K.Kaymaklı

Binatlı-Esentepe


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı