Sanat

4. Gençsin Festivali düzenlenen şölenle sona erdi

Gençlik Dairesi’nin düzenlediği “4. Gençsin Festivali” dün akşam Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şölenle sona erdi.

Geçlik Dairesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, geceye Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, bazı bürokratlar ve okul müdürleri katıldı.

Açıklamada, yüzlerce gencin buluştuğu Gençsin Festivali’nde gençler bir haftada öğrendikleri dansları sahnede sergiledi.

Şölenin sonunda Gençlik Dairesine bağlı Mor Işıklar müzik grubu gençlere mini bir konser verdi.

GENCAY EROĞLU

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu gecenin başında yaptığı konuşmasında, gençlere fırsat verilmesi halinde neleri başarabileceklerinin “Gençsin Festivali” ile bir kez daha görüldüğünü söyledi.

Gençlik Dairesi’nin gençler için var olduğunu belirten Eroğlu, gençlerin Gençlik Dairesi’nin gerçekleştirdiği etkinliklere katılımının yoğun olduğunu söyleyerek, ailelere de Gençlik Dairesi’ne güvenerek çocuklarını emanet ettikleri için teşekkür etti.

Gencay Eroğlu, bir hafta süren dans eğitimlerinin ücretsiz ve ülkenin birbirinden değerli dans eğitmenleri tarafından tamamen gönüllü verildiğini belirterek, gönüllü eğitmenlere ve fedakarca çalışan Gençlik Dairesi personeline ayrıca teşekkür edilmesi gerektiğini kaydetti.

Konuşmanın ardından  gençler Salsa, Hip hop, Oryantal, Lirik, Roman, Zumba, Modern Jazz, Latin, Kolbastı ve Ritim dallarında bir haftada öğrendikleri kareografileri sahneledi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı