Spor

30 ülke 110 sporcu yarışacak


“AVRUPA ŞAMPİYONASI” DA VERİLEBİLİR: “Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Bilardo Turnuvası”nda 30 ülkeden 110 sporcu yarışacak. Avrupa Cepli Bilardolar Federasyonu Başkanı Gre Leenders bu turnuvadaki performansa göre 2014’te gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’nın da KKTC’ye verilebileceğini söyledi

Kıbrıs Türk Bilardo Federasyonu bu hafta ev sahipliği yapılacak iki büyük organizasyonla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Acapulco Otel’de düzenlenen toplantıda bugün başlayacak “Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Bilardo Turnuvası” ve ülkemizde ikincisi düzenlenecek “EuroTour” ile ilgili bilgiler verildi.
Basın toplantısında, Kıbrıs Türk Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu yanı sıra Avrupa Cepli Bilardolar Federasyonu  (EBPF) Başkanı Gre Leenders, Uluslar arası Cepli Bilardo Fonu (IBPF) Başkanı David Moris, Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Serdar Savim ve Acapulco Otel Halkla ilişkiler Sorumlusu Vacide Gören hazır bulundu.

Burcu: 30 ülkeden 110 sporcu
Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu, Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Bilardo Turnuvası’nın uzun süren çabalar sonucunda düzenlenebileceğini söyledi. Turnuva ile ilgili basın toplantısında 30 ülkeden 110 sporcunun yarışacağına vurgu yapan Burcu, bu organizasyonların büyük emek harcanarak üstlenildiğini ve maliyetinin yüksek olduğuna işaret ederek katkı koyanlara teşekkür etti.

“2014 Avrupa Şampiyonası” KKTC’de olabilir
Avrupa Cepli Bilardolar Federasyonu (EBPF) Başkanı Gre Leenders da basın toplantısındaki açıklamasında, işlerinin politika değil spor olduğuna vurgu yaptı. Leenders, bu turnuvadaki performansa göre 1 Nisan 2014’te yapılacak Avrupa Şampiyonası’nın da KKTC’ye verilebileceği haberini verdi.

Turnuva bugün başlıyor
Acapulco Hotel’de bugün başlayacak “Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Bilardo Turnuvası” iki gün sürecek.
Ülkemizin ikinci kez ev sahipliği yapacağı “EuroTour” da ilk maçlar ise 10 Ekim Perşembe oynanacak.
Bu yıl ikincisi organize edilen “EuroTour” müsabakaları 12 Ekim Cumartesi akşamı yapılacak final maçları ve ödül töreniyle tamamlanacak.
Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı