KıbrısManşet

30 hız tespit kamerası daha devreye girecekBayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Hollanda’dan gelen Gatso firması arasında hız tespit kameraları projesinin 3’üncü etabıyla ilgili protokol imzalandı.
İmza töreni öncesinde konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, trafikte daha güvenli seyahat için demetimleri artırdıklarını ifade ederek, vatandaşların daha dikkatli ve bilgili olmasının önemli olduğunu söyledi.
Trafikle ilgili hem hemen tüm tüzüklerin değişikliğinin gündemde olduğunu kaydeden Bakan Dürüst amaçlarının güvenli ulaşım olduğunu vurguladı.Ülkede şu anda 94 sabit hız tesbit kamerası bulunduğunu, 6 kameranın ise takılmak üzere olduğunu belirten Bakan Dürüst, Bakanlar Kurulu’nun 1 Kasım 2016’da aldığı kararla 30 yeni kameranın daha alınmasının gündeme geldiğini söyledi.

Hız tespit kameralarının tedariki için 26 Mart 2014’te imzalanan protokolün 3’üncü etap sözleşmesini imzaladıklarını kaydeden Bakan Dürüst, yeni kameralarla birlikte 130 kameranın faaliyette olacağını belirtti.

Trafikte eğitimin önemine vurgu yapan Bakan Dürüst, “önemli olan halka ceza keserek devlete kasasına gelir sağlamak değildir, esas amacımız uyarıcı olmaktır” dedi.

Bakan Dürüst’ün konuşmasının ardından protokol; Gatso firması adına Niki Gatsenides ve Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlığı adına Müsteşar Bumin Paşa tarafından imzalandı.

Başa dön tuşu