AstrolojiYaşam

29 Ağustos-4 Eylül 2016 haftalık burç yorumları


Bu hafta kişisel olaylarda kendinizle ilgili duygu karmaşaları yaşayabilirsinizz. İkili ilişkilere dikkat! İşte  29 Ağustos-4 Eylül 2016 haftalık burç yorumları…

HAFTALIK GEZEGEN HAREKETLERİ

21 Eylül’e kadar Merkür geri gidiyor. Bu ay aniden kaçırdığınız eski iş fırsatlarını yeniden karşınıza çıkması karşısında şaşırabilirsiniz. Hak ettiğiniz fakat bir türlü gelemediğiniz bir iş konumuna seçilebilirsiniz. Geciktiğiniz başarılarınız size ödül olarak dönecektir.  Güneş’le  geri giden Merkür’le  etkileşim halinde. Sosyal ilişkilerinizin temellerini sağlam bir şekilde kurmalısınız. 1 Eylül’de Başak burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Mars Yay burcunda ilerlemeye devam ediyor. İçinizden geçirdiğiniz dileklerinizin kabul görmesinden mutlu olacaksınız. Eski olaylar yeniden gündeme gelecek. İş yaptığınız kişilerin size olan ilgileri hoşunuza gidecek ve bazılarınız eski aşklarıyla ilgili duygularını testten geçirecekler. Pratik zekanızı akılla birleştirecek ve kişisel ilişkileriniz güçlü bir şekilde etkileyeceksiniz. Fikirlerinizi benimsemeyen ve size destek vermeyen kişileri yaşantınızdan uzaklaştırabilirsiniz.  Kişisel olaylarımızda kendimizle ilgili duygu karmaşaları yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimize dikkat etmeliyiz.

KOÇ

koc-is,jrc2YLNUwUCIAwwEDTRiQQ

AŞK 

Geçmişte kalan ve hala anılarınızın bir köşesinde ara sıra canlanan unutamadığınız sevginiz tekrar gündeme gelebilir. Her ne kadar sizi hala heyecanlandırsa da bu tür bir ilişkide hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Uzun süredir görüştüğünüz dostlarınızla bazı duygusal çekişmeler sonucundailişkilerinizi bitirebilirsiniz. Çevrenizde kariyerinizle ilgili etkin kişilerle bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Çok fazla efor sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek istediğiniz hedefe ulaşacaksınız.

İŞ

İş konusunda beklediğiniz desteği yakın bir dostunuzdan alarak gerekli atılımı yapabilirsiniz. Bu konuda sizin konuya karşı isteğiniz çok önemli. Motivasyonunuz çevreden gelebilecek negatif etkilerle bozulmazsa başarı için hiçbir engel kalmayacak. Bu nedenle, spekülasyon türü hiçbir söylentiye takılıp kalmayın ve her ne kadar sizin için zor olsa da duymazlıktan gelin. Yapacağınız kısa mesafeli hafta sonu kaçamakları size olumlu katkılarda bulunacak.

BOĞA

koc-ask,dTENhuv-gUmVXpkeMMDLfA

AŞK

Eğlenceli bir ortamda başlayan arkadaşlık konusunda fazla abartılı olmayın. Çünkü, duygusal olarak etkilenebilirsiniz. Daha sonra üzülmemeniz için uzun bir zaman sürecine ihtiyacınız var. Daha önceden yaşadığınız tecrübeleriniz de size bu şekilde bir davranışı ön görüyor.

Bu ay Tutulmalar yüzünden hayata farklı bakmaya başlıyorsunuz. Yaratıcı kişilerle birlikte olacak ve sizi destekleyen güçlü konumdaki kişilerin arkadaşlığını tercih edeceksiniz. Sezgileriniz sizi yanıltmayacak.

İŞ

Fikirlerinizden hoşlanmayan ve yaptıklarınıza karşı önyargılı olan kişilerden kesinlikle uzak durun. Çünkü, art niyetsiz yaklaşımlarla gösterdiğiniz samimi işbirliğiniz sizin aleyhinize kullanılabilir. Fakat, güçlü ve karizmatik duruşunuzla bu tür sorunlar büyümeden etkisiz hale gelecek. Para konusunda kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Göstereceğiniz gayret ve çabalarınızla ön plana çıkarak başarınızı kanıtlayacaksınız. Sağlık konularına özen göstermeli ve kolestrol seviyenizi düşürmelisiniz.

İKİZLER

ikizler-is,7zSwpuTe4kiDZELFXL65Zw

AŞK

Arkadaş toplantılarında entelektüel yönünüzle ilgi topluyorsunuz. Ayni işle uğraştığınız karşı cinsten birinin ilgisini çekeceksiniz. Evli olanlar ev içinde maddi konular nedeniyle doğabilecek anlaşmazlığa karşı dikkatli olmalılar. Kendi isteklerinde çok fazla ısrarcı olmaları huzursuzluğu büyütebilir. Daha orta bir yol izleyerek, zaten problem olmaması gereken konuyu sonuca ulaştıracaksınız. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden partnerinizle çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız.

İŞ 

Hissederek gerçekleştirmek istediğiniz düşüncelerinize karşı oluşabilecek hiçbir karşıt düşünce sizi negatif etkilemeyecek. Zaten, bu düşüncelerle aynı konuları görüşebildiğiniz arkadaşlarınızla beraber olmaya özen gösteriyorsunuz. Fakat, her ne kadar kendinize çok güvenseniz de, tavsiye niteliğinde gelebilecek bazı söylemlere kulak vermeniz sizin zararınıza olmayacaktır. Merkür geri gitmeye başlıyor. Hayatınızda yaşadığınız sorunları büyütmemelisiniz. Harcamalar konusunda dikkat etmeniz gereken bir dönem. Finans durumunuzu dengelemek zorundasınız.

YENGEÇ

yengec-is,pRHX7dCPCEOs1EWK2FOCxg

AŞK

Partnerinizle olan ilişkilerinizde duygusallıktan çok mantığınızı ön plana çıkarmanız nedeniyle aranızda saygın bir mesafe olacak. İletişim konusunda güçlü bir yeteneğiniz var, karşınızdaki kişiyi kolaylıkla etkiniz altına alıyorsunuz. Merkür  sorun yaratırken beklediğiniz işlerinizin sakin seyretmesine neden olacaktır. Daha fazla dikkat ve sorumluluk sizi bekliyor. Ayrıca, rekabet içinde geçecek çalışmalara hazır olmalısınız. Çünkü büyük enerjilerin etkisi sizin isteklerinizin dışında gelişecektir. Bazı insanlar, yaşantınızdan belki de bir daha asla bir araya gelemeyeceğiniz şekilde çıkacaklar

İŞ

Hedeflerinizi yüksek tutma ve bir an önce somut sonuçlara ulaşma konusunda belirgin istekleriniz var. Fakat, arzu etmediğiniz bir engel oluştuğunda çok çabuk demoralize oluyorsunuz. Unutmayın ki, yaşamproblemleriyle birlikte bir bütün oluşturuyor. Bu tür bir durumda hemen alternatif diğer bir konuya odaklanacaksınız. Aile içi ziyaretlerinizde uzun süredir görüşemediğiniz yakın akraba ve kardeşlerle eğlenceli saatler geçireceksiniz. Aklınız ve duygularınız karışabilir. Güneş’in olumlu özellikleri daha baskın çıkacak.

ASLAN

aslan-is,q8noeDSTY0eL3YXakgzDew

AŞK

Karşı cins üzerinde etkinizin iyi olduğu günlerdesiniz. Günlük yaşamtemponuzu etkilemeden duygusal konularınızı yürütmeniz sizin için zor olmayacak. Aile içi ilişkilerde sorumluluk duygularınızı yoğunlaşacak. Onlara karşı daha fazla zaman ayırmak ve destek olmak için yoğun bir çaba göstermek gerebilir. Kendinizi ifade etmekte zorlandığınız için, sizi yormayanilişkileri tercih edebilirsiniz. Merkür geri giderken, eski ilişkilerin yeniden gündem kazanmasıyla, var olan bir ilişkinizin düzeni bozulabilir. Bu konuda çok dikkatli olmalı ve duygularınızı testten geçirmelisiniz.

 

İŞ

Kardeşleriniz veya dargın olduğunuz kişilerle aranızdaki sorunları aşacak, küskünlüklerinizi atarken, nostaljik olaylara daha fazla zaman ayıracaksınız. Bu sizin ruh durumunuzu rahatlatacak, kendinizi iyi hissedeceksiniz. Düşündüklerinize daha çabuk ulaşma çabası içinde, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlamaya çalışacaksınız. Fakat, bu arada gücünüzü fazla abartarak, kendi kendinizi yanlış yönlendirmeyin. Hiç farkında olmadan kendinizi içinden çıkılması zor olan pozisyon içinde bulabilirsiniz. Dikkat edin. Olayları çok fazla gözünüzde büyütebilir, deneyim kazanmak uğruna size hiç uymayan işler peşinde koşabilirsiniz.

BAŞAK

basak-is,tvba1riOSk6wGE5QoU9VZA

AŞK

Duygu inişleri çıkışları sizi riskli durumlarla karşı karşıya getirebilir. Bu tür durumları kendi iç terazinizde değerlendirebilecek bir yapınız var. Merkür geri hareketini yaparken, melankolik bir hava estireceksiniz. Her ne şart olursa olsun rutin dengenizi bozmayın. Sizin rutin dengenizin mantık demek olduğunu biliyorsunuz. Alışkanlıklarınız size engeller yaratırken, ilişkilerinizde çatışmalar yaşayabilirsiniz. Çığ tipi büyüyen bir öfke seline kapılmayın. İş arkadaşlarınızın hatalarına karşı hoşgörülü olun. Sevdiğiniz kişi bu baskıcı tavırlarınıza dayanamayarak, ilişkinizi gözden geçirmek için sizden uzaklaşabilir.

 

İŞ

İşinizin gelişimi sürecinde yaşanan değişimler sizi düşündürüyorsa da, yapacağınız planlı değişimlerle gerekli önlemleri alacak ve başarılı olacaksınız. Geriye bakarak düşündüğünüzde, buna benzer çok olay yaşadığınızı göreceksiniz. Merkür retrosu ve iki tutulma sizin için önemli olacak. Ortaklık ilişkisi içinde bulunduğunuz kişilerle; imza yetkisi gereken alanlar, yazılı anlaşmalarınız ve hukuk meseleleri gibi konularınızda küçük ego çekişmelerine neden olacak, gerilimli ortamlar yaratacak. Kendinizi rahatlatacak ruhsal deneyimler, meditasyon ve spritüel konularla ilgilenebilir, hobilerinize vakit ayırabilir, sakin ortamları tercih edebilirsiniz.

TERAZİ

terazi,mcCbS_L-_0yxidi2o5seLg

AŞK

İş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilirsiniz. Tutkulu birliktelikler peşindesiniz ve özgürlüğünüzü kurallarla sınırlandırmak istemiyor, güçlü aşklar peşinde koşuyorsunuz. Özellikle, fikir ve düşünce bazında anlaşacağınız kişinin özel olması gerekiyor. Duygusal tatmin sağlayacağınız aşklarınız gündemi meşgul edecek. “Venüs, karşıt  Uranüs” etkileşimi ani aşk duygularınız da tetikleyebilir. Cinsel dürtülerin ön plana çıkması ve sıra dışı ilişkilerinizle, gözlerin üzerinize çevrilmesine neden olacaksınız. Özellikle, iş yerinizde bu tür olayların sansasyon yaratacağını bilmelisiniz.

 

İŞ

Ayni düşüncelere sahip olduğunuz kişilerle ortak işbirlikleri ve yurt içinde aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada ortaya çıkabilecek maceracı tavırlardan kendinizi uzak tutun. İş çevresinde haksız yere ithamlarla karşı karşıya olduğunuzu düşünmeyin. Bu nedenle, çok iyi planlanmış detaylarla üzerine yürüyeceğiniz konuda istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.   Bu arada, Merkür’ün ters hareketi; başlattığınız işleri bitirme konusunda size güç verirken, yeni bir işe el atmamanız konusunda sizi uyarıyor.

AKREP

akrep-is,scyYdRzNfkGaOkoYUmclwg

AŞK

Partnerinizin düşünceleri size uymadığı ve aynı şeyleri paylaşmadığınız anlarda farkında olmadan hırslanıyor, mimiklerinizle onu hırpalayıcı tavırlar içine giriyorsunuz. Bu şekilde davranmamaya çalışın. Temkinli davranmak daha sonra büyüyebilecek istenmeyen tepkileri önler. Bu arada uzun zamandır dargın olduğunuz eski dostlarınızla görüşme fırsatları çıkabilir ve aranızdaki kırgınlıkları aşabilirsiniz. Partnerinizle birlikte yeni keşiflerde bulanacak, birbirinize söyleyemediğiniz bir çok konuyu paylaşabileceksiniz.

 

İŞ

Kişilerin olaylar karşısında gösterdikleri tavırlar ve tepkisel değer kavramları sizin için önemli ve bu nedenle iş çevrenizde kararsız, ortalıkta dolaşan arkadaşlarınızı eleştiriyorsunuz. Buna karşın aleyhinizde yapılabilecek spekülatif söylentilere karşı hazırlıklı olun. Ortağınızla iş yapıyorsanız ve hoşnut değilseniz işte tam kurtulmanın sırası. Duygularınızı ve düşüncelerinizi açıkça söylemekte fayda var. Karşınızdaki kişileri incitmekten çekindiğiniz için fikirlerinizi açıklamakta zorlanabilirsiniz.

YAY

yay-is,Sl2swIXyZEGhLva8L7AZ0A

AŞK

Bugünlerde arkadaş toplantılarına daha fazla zaman ayıracak ve eğlenceli ortamlar içinde bulunacaksınız. Bu tür aktivitelerinizde partnerinizin fikirlerine kulak verin. Sezgisel yetenekleriniz yüzünden yorgun düşebilirsiniz. Uzlaşmacı yönünüzü öne çıkarmaya çalışın. Uykunuza dikkat edin ve küçük kazalara karşı tedbirli olun. Böbrekleriniz için bol suyu ihmal etmeyin. Uykunuza da gereken önemi verin. Mevsim değişimlerine karşı tedbiri elden bırakmayın ve cildinize özen gösterin.

İŞ

Mesleğinizle ilgili size yardımcı olabilecek ve yeni kapıları açabilecek yeni güçlü kişilerle tanışacaksınız. Her ne kadar siz ihtiyacınız olan desteği kendiniz yaratsanız da bu tür gelişmeler motivasyonunuzu arttırıyor. Olumlu motivasyonun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Yaşam direnciniz hemen artıyor. Bu arada borçlanma konusuna dikkat etmelisiniz. Başlayacağınız yeni yaşam kesitlerinde kendi insiyatifinizi kullanacak ve şartlarınızı kendiniz belirleyeceksiniz.

OĞLAK

oglak-is,94i4yzAUC0a9aTMN9ks-DA

AŞK

Aşk yaşamınızda yoğun bir etkileşim içine gireceksiniz. Partnerinizle birlikte romantik günler sizi bekliyor. Onunla birlikte sosyal aktiviteler çerçevesinde grup toplantılarına katılacaksınız. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize dikkat edin. Yanlış anlaşılmalar nedeniyle gergin ortamlar meydana gelebilir. Anlamsız ve kısa süreli istekleriniz için de size zarar verecek rekabet koşulları yaratmamak zorundasınız. Duygusal çelişkiler yaşadığınız anlarda sinir sisteminiz zarar görüyor. Ruhsal dengenizi korumalı ve onu güçlendirici yoga, meditasyon gibi aktivitelere katılmalısınız.

İŞ

Bulunduğunuz pozisyonun gerektirdiği işleri fazlasıyla yerine getiriyor daha da ileri götürmek için kendinizden de verdiğiniz zamanlar oluyor, sadece kendinizin bildiği fedakarlıklar yapıyorsunuz. Her ne kadar yaptıklarınız takdir edilmiyor gibi görünse de, işbirliği içinde olduğunuz kişilere düşüncelerinizle gizliden gizliye yön veriyorsunuz. Kariyerinizle ilgili yenilikler sizin için olağanüstü durumları getirecek. İletişim konusunda sizi sevindirecek pozisyonlar yaşayacaksınız. Alışveriş yapmayı sevebilirsiniz fakat kontrolü elden bırakmayın.

KOVA

kova-is,bZcfBACwI0-MsfKkgOKGmg

AŞK

Özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için yalnız kaldığınız zamanlar ilişkinizle ilgili daha mantıklı analizler yapıyor, daha gerçekçi kararlar alabiliyorsunuz. Şimdi de böyle bir karar arifesindesiniz. Sizin önünüzdeki günler için ne gerekiyorsa, korkusuzca ve sadece kendinize güvenerek adımınızı atın. Geçmişte yaşadığınız zorluklarla başa çıkmayı öğreniyor ve güçlükler karşısında önlemlerinizi pratik bir şekilde alıyorsunuz artık. Merkür retro yaparken ilişkileriniz yön değiştiriyor. Terslikler konusunda önleminizi almalısınız.

 

İŞ

Yaptığınız işlerin size huzur ve güven vereceği günlerdesiniz. Kararsız olduğunuz konuda cesurca başlangıçlar yapabilir, kendinize yakın bulduğunu kişinin yardımlarını da açıkça isteyebilirsiniz. Çevrenize istediğinizi yaptırabilecek kadar etkileyici olacaksınız. Planladığınız işlerde gerekli sonucu almak için kişiselliğinizi güçlü bir şekilde kullanmanızı ve aldığınız kararlardan dönmemenizi öneriyoruz. Ortaklıklar ve yazılı anlaşmalarda durum değerlendirmesi yaparken, güç de olsa şartların sizi desteklediğini göreceksiniz.

BALIK

balik-is,tcrsdiPJlkWDjMbR9Hamsw

AŞK

Aniden sizi saran sıcak duygulara dikkat etmelisiniz. Fakat, her zaman sabır ve uyum; aşk prensibiniz olmalıdır. Çelişkilerinizi kendi çabanızla yenmeyi öğreneceksiniz. Gizli aşk ilişkileri olanlar; yeniden durum değerlendirmesi yapmalı ve eksilen özgüven nedeniyle, kendilerini geriye çekerek olayları zamana bırakmalıdırlar. Bekar olanların yöneleceği yeni ilgi alanları onların farklı sosyal çevrelere girmesini sağlayarak duygu dolu iletişimler kurabileceği kişi ile tanışmasına vesile olacak. Aile içinde bir sağlık sorunu ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

 

İŞ

İlk yapacağınız iş ruh durumunuzu olumlu şartlamak ve kendinize işinizle ilgili güven aşılamak olmalıdır. Bunun için çevrenizde bulunan herkesin aynı yaratılışa sahip olduğunu ve sizden farklı olmadıklarını kendinize empoze edin. Duygusal yönden çok fazla yumuşak davranıyor, deyim yerindeyse “ağzınızdaki lokmayı bile kaptırıyorsunuz”. Haklı olduğunuzu biliyorsunuz, bazı kritik anlarda sesinizi yükseltmeyi bilin. Geçmişten ders almasını bilen ender kişilerden birisiniz. Karşıt düşüncelerin verdiği sıkıntılar yüzünden iş potansiyeliniz düşüyor ve kendinizi mutsuz hissediyorsunuz.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı