Spor

2 rekor, 2 bronz 1 gümüş madalyaMersin’de sona eren Türkiye Liseli Gençler Atletizm Şampiyonası’nda, YDK sporcuları 2 bronz madalya ile 2 okullar rekoru kırarken Kurtuluş Lisesi sporcusu Buse Savaşkan da gümüş madalya kazandı.

Okan KARADEMİR
Ülkemizden erkeklerde Yakın Doğu Koleji, kızlarda ise Namık Kemal Lisesi’nin yer aldığı Türkiye Liseli Gençler Atletizm Şampiyonası tamamlandı.Mersin’de gerçekleşen yarışlarda Yakın Doğu Koleji sporcuları 2 Türkiye üçüncülüğü yanında 2 de rekor kırdı. Kızlarda ise ferdi olarak yarışan Kurtuluş Lisesi öğrencisi Buse Savaşkan Türkiye ikincisi oldu.

okul

YDK’dan 2 rekor, 2 üçüncülük

Erkeklerde mücadele eden Yakın Doğu Koleji’nden Kubilay Tok ilk gün yarışlarında110 metre engellide 14.47’lik derecesiyle Türkiye üçüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı. Kubilay bu derecesiyle kendisine ait olan 14.72’lik okullar rekorunu da kırdı.

Yarışların ikinci gününde ise Turan Cenk, Kubilay Tok, Osman Sadetoğlu ve Mustafa Yorulmaz’dan oluşan YDK isveç bayrak takımı 2:01.61’lik derece ile Türkiye üçüncülüğüne ulaşırken kendilerine ait olan 2:03.14’lük okullar rekoru geliştirdi.

Buse’den gümüş madalya

Ülkemizdeki finallerde yüksek atlama kızlarda birinci olarak bu yarışlara ferdi katılan Kurtuluş Lisesi öğrencisi Buse Savaşkan gümüş madalya kazandı. Buse yarışların ikinci gününde yüksek atlama branşında 1.74’lük derecesiyle Türkiye ikincisi oldu.

Başa dön tuşu